Авторизация

Вісті з Полтави - Кому заважає Водоканал або депутатські «танці з бубном»


Вісті з Полтави - Кому заважає Водоканал або депутатські «танці з бубном»

До цього аналізу спонукала депутатка Полтавської обласної ради Ірина Степаненко, яка два дні поспіль у своєму блозі згадувала Полтававодоканал: спочатку разом із Полтавафармом у розрізі функціонування Полтавапалива, а потім у аспекті перерв у роботі сесії облради.


Ви теж не бачите зв`язку між цими темами? Не переймайтеся: мабуть, і весна цього року пізня саме тому, що Водоканал... далі придумайте самі: ремонтував водогін на розі вулиць Ватутіна та Пушкіна; розташований на вул. Панянка/Спаській/Козака/П.Орлика; просто є. А, ні: за словами Ірини Степаненко, з Водоканалу витискають останні соки, доводять до банкрутства і т. п. То, може, справді підприємство ледь животіє і його треба рятувати?



Звернемося до цифр. Почнемо з 2017 року (за версією Ірини Степаненко, це перша перерва в роботі сесії обласної ради, а якщо депутатка виставила саме такі орієнтири, то від них і «танцюватимемо»). Тоді збитки підприємства становили 70 млн грн, але депутати (принаймні, ті, що зараз кричать «Ганьба Водоканалу!») цим не переймалися взагалі.



2019 рік (наступна перерва в роботі сесії Полтавської облради): сума збитків Водоканалу — 33,8 млн. грн. Так суттєво зменшити суму боргу вдалося, серед іншого, і за рахунок того, що саме у 2019-му Водоканал став учасником на ринку електроенергетики — це дозволило купувати електричну енергію значно дешевше, ніж у посередника. Чому це так важливо? Тому що понад 26% загальної фактичної собівартості послуг підприємства складають саме витрати на електроенергію!



2020 рік: фінансовий результат діяльності підприємства — збиток у розмірі 12,4 млн грн. Не 70 і не 33,8 — динаміка зменшення суми збитків говорить сама за себе! Тобто, виявляється, Водоканал нинішній рік може завершити вже з прибутком? І передумови для цього є: лише доходи від іншої (крім реалізації послуг з водопостачання та водовідведення) діяльності та інших операційних доходів за минулий рік збільшилися (у порівнянні з 2019-м) на 4 млн грн! Ці гроші підприємство отримало за монтаж водопровідних систем, виготовлення проектно-технічної документації, послуги із обслуговування приладів обліку води, виконання аналізу стічних вод і т. п.



До речі, оновлення основних засобів, капітальні та поточні ремонтні роботи — усе це відбувається в основному за власні кошти Водоканалу. Насправді у минулому році були і 8,4 млн грн з місцевих бюджетів: на півмільйона купили гіпохлориту для знезараження води (з метою запобігання поширенню пандемії); 1,8 млн грн витратили на поточний ремонт мереж водовідведення у Полтаві, а 6 млн грн — на реконструкцію каналізаційного колектора; 0,1 млн грн витратили на заміну свердловинного насоса в Опішні. Власних же коштів (на аварійно-ремонтні роботи на каналізаційних колекторах Полтави, заміну насосного агрегата на одному з водозаборів, реконструкцію однієї артезіанської свердловини — а їх у підприємства 60! — та капітальний ремонт іншої, технічне переоснащення систем диспетчеризації) витратили 33,7 млн грн.



Тим часом фізичний знос основних засобів підприємства на кінець 2020 року становив 74,3%! Ну то й що, спитаєте? А те, що відповідальність за такий стан лежить і на депутатах теж! І тут повертаємося до сесій облради, на розгляд яких виносилися питання Водоканалу. Одна з таких — 34 позачергова сесія Полтавської обласної ради VII скликання, де розглядали питання «Про доповнення проєкту порядку денного питанням «Про затвердження Програми фінансової підтримки КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» на 2021 — 2025 роки». Так от, біля прізвища депутата Степаненко Ірини Вікторівни стоїть позначка «Не голосував». Такі ж позначки і щодо розгляду питань «Про доповнення проєкту порядку денного питанням «Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» дозволу на отримання кредиту на умовах овердрафту» та «Про внесення змін до переліку об’єктів, на які будуть спрямовані кошти обласного бюджету, відповідно до Обласної програми «Питна вода Полтавщини» на 2011 — 2020 роки, у 2020 році» (в цілому).



Цікава, м`яко кажучи, позиція депутатки, яка аж так переймається долею Водоканалу, що згадує підприємство за будь-якої нагоди! А може, саме те, що підприємство майже вилізло з боргів, позбавивши цим підстав буцати його за кожної нагоди, і дає відповідь на питання «Кому заважає Полтававодоканал»?



Заважає будувати на своїй збитковості депутатський піар, «не ведеться» на спроби «примазатися» до процесу виходу підприємства на прибутковий рівень (мовляв, сталося це лише за сприяння деяких депутатів, а не всупереч їхнім зусиллям — он як ми комісії збирали і поради радили!), та разом з тим визнає: кожен має право на свої танці з бубном. Адже без них і при бубнових інтересах лишитися недовго!


Ірина ФІЛОНЕНКО

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?