В Україні вкотре підвищили пенсійний вік для жінок. З 1 квітня його підняли до 60 років і зрівняли з умовами для чоловіків. Водночас влада планує подальше підвищення віку виходу на пенсію для усіх українців.
Однак цей процес не повинен бути примусовим, а навпаки — виключно добровільним, вважає депутат Полтавської обласної ради Олександр Ващенко. Він представляє округ, що включає Опішнянську, Зіньківську, Диканську, Котелевську, Решетилівську громади та частину громад Полтавського району.
— Дуже ретельно ставлюся до питань, які стосуються старших людей, багато з ними спілкуюся. Де б я не був останнім часом, в Опішні, Зінькові чи Диканьці, все частіше чую обурення щодо питання виходу на пенсію. Останнє підвищення пенсійного віку зрівняло жінок із чоловіками, і це ще кінець, — каже Олександр Ващенко. — Виникає велике питання до держави: може вік завищують, бо не має чим платити людям пенсії? Так би мовити, затягують час. Цим самим переклавши відповідальність на роботодавців, які продовжують давати зарплати.
Україна займає 114 місце у світі за показником очікуваної середньої тривалості життя — 72 роки (в Німеччині, до прикладу, 81,3). Ще меншим є вік, до якого українець почуває себе здоровим — 61,7 років.
— Нам ставлять у приклад країни Європи, які взяли курс на підвищення пенсійного віку. Але хіба доречно порівнювати кардинально різну якість життя і здоров’я. Нам варто починати із покращення рівня життя та збільшення його тривалості, а вже потім говорити про зростання віку виходу на заслужений відпочинок, — говорить Олександр Ващенко. — У цьому питання я розділяю думку колег із «За майбутнє». Доцільно було б скасувати обов’язкове підвищення пенсійного віку, переглянувши «осучаснення» пенсій, затверджене 2017-го року. Процес має бути добровільним, а додатковий страховий стаж — індексуватися, — додає Олександр Ващенко.
Нагадаємо, що до 1 квітня вік виходу на пенсію для українок становив 59 років і 6 місяців, проте з початку місяця піднявся до 60 років. Українки, що народилися в період з 1 жовтня 1960-го по 31 березня 1961-го, зможуть вийти на пенсію у 59,6 років, як і раніше. Іншим доведеться чекати до 60.
Пресслужба Олександра Ващенка