Октябрський райсуд виніс вирок полтавцю, який носив із собою ацетильований опій та двічі продав наркотик — чоловіку призначили 6 років тюрми з конфіскацією частини майна
9 березня Октябрський районний суд Полтави виніс вирок Олександру Мащенку, який продав «ширки» на 750 грн. Суддя Віталій Микитенко призначив полтавцю 6 років ув’язнення з конфіскацію частини майна. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.
Відповідно до матеріалів справи Олександр Мащенко у вересні 2019 року вже притягався до кримінальної відповідальності за вживання наркотиків та отримав за це штраф — 1700 грн.
Цього разу його засудили за те, що його тричі зупиняли на вулицях Полтави зі шприцами, в яких був ацетильований опій. Також чоловік двічі продав його жінці на загальну суму 750 грн.
З матеріалів справи стало відомо, що жінка, яка купувала «ширку» — це залегендована особа, яка взяла участь в оперативній закупівлі. Вона двічі придбала в обвинувачуваного ацетильований опій — першого разу заплатила 450 грн, потім — ще 300 грн.
Дії обвинувачуваного Мащенка правоохоронці кваліфікували як виготовлення наркотику для власного вжитку та з метою збуту, а також — збут наркотиків (ч. 1 с. 309 та ч. 2 ст. 307 КК України).
Сам Мащенко визнав провину лише у виготовленні наркотику для власного вжитку, а щодо збуту — він пояснив, що продав жінці чай.
Проте, провина чоловіка підтвердилася розшуково-слідчими діями — відео і аудіо фіксаціями моментів продажу наркотику, а також результатами висновками експертиз.
Тож суддя Віталій Микитенко призначив чоловіку 6 років ув’язнення з конфіскацією частини майна, яке належить Мащенку.
Вирок ще не набув законної сили та може бути оскаржений в Полтавському апеляційному суді протягом 30 днів. Слід зазначити, що засуджений перебуває у СІЗО з моменту його затримання — ще з листопада 2019 року.
Нагадаємо, що Ленінський райсуд Полтави виправдав Савелія Іванова, Євгена Манашевського та Раджа Степана Огли, яких затримали у 2019 році у Лещенках під Миргородом — у нарколабораторії із найбільшою на той час партією метадону в історії України.
Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»