Авторизация

Вісті з Полтави - Полтавська міськрада попросить Київ проложить аудит «Полтававодоканалу» та профінансувати капремонт мереж


Вісті з Полтави - Полтавська міськрада попросить Київ проложить аудит «Полтававодоканалу» та профінансувати капремонт мереж

Міська рада констатує, що інвестпрограма водоканалу у 2020 році виконана лише на 21%, а стан мереж підприємства є катастрофічним. Тому просить центральні органи влади провести аудит та профінансувати капремонт та модернізацію мереж


На сайті Полтавської міськради опубліковано проект рішення «Про звернення депутатів Полтавської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо розроблення та реалізації механізму надання цільового фінансування на капітальний ремонт і модернізацію каналізаційних мереж та водогонів».



У зверненні йдеться про те, що напружена соціально-економічна ситуація на тлі стрімкого зубожіння населення вплинули на фінансову спроможність громад. Без державної підтримки громада самостійно не може провести капремонт та модернізацію каналізаційних мереж та водогонів, стан яких катастрофічний.



— Нестача фінансових ресурсів, їх неефективне розміщення, відсутність дієвого механізму залучення позабюджетних коштів не сприяють вирішенню завдань технічного переоснащення житлово-комунальних підприємств та розвитку комунальної інфраструктури, — говориться у зверненні.



До речі, цей абзац тексту взято із загальнодержавної програми реформування і розвитку ЖКГ на 2009-2014 роки.



Однак на цьому преамбула завершується і розпочинається конкретика:



Постановою НКРЕКП № 187 від 17.01.2020 року схвалена Інвестиційна програма комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал» на 2020 рік, яка не вирішила наявних проблем з капітального ремонту та модернізації каналізаційних мереж і водогонів. Загальний процент виконання Інвестиційної програми склав лише 21,41%.



Такий рівень виконання, на пояснення комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал», пов’язаний із тяжким фінансовим станом підприємства. Через неузгодженість у законодавстві, підприємство вимушене застосовувати збиткові тарифи, затверджені ще у 2018 році. Як наслідок, підприємство недоотримує близько 3 млн грн на місяць і відповідно існує великий дефіцит обігових коштів...



Звертаючись до Кабінету Міністрів України та Верховної ради України, просимо:


Провести державний аудит комунальних підприємств з водопостачання та водовідведення, які надають послуги в містах обласного значення, з метою визначення їх реального фінансово-економічного стану і наявного обсягу фінансових ресурсів для проведення капітального ремонту й модернізації каналізаційних мереж і водогонів.
Здійснити оцінку фінансової спроможності утримання, розвитку та забезпечення ефективного господарювання комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал».
Забезпечити розробку державного механізму та його регіонального й місцевого впровадження щодо надання цільового державного фінансування для капітального ремонту та модернізації каналізаційних мереж і водогонів.

Нагадаємо, міська рада також планує звернутися до обласних колег з черговим проханням передати місту комунальні підприємства «Полтававодоканал» та «Полтаватеплоенерго».



Звернення про державну підтримку водоканалу, можливо, є продовженням намагання міської влади взяти на свій баланс ці обласні комунальні підприємства.


Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?