У Полтаві планують створити програму моніторингу забруднення атмосферного повітря. На першому етапі буде сформована міська комісія з питань здійснення моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря
На наступну сесію міськради, що відбудеться 12 березня, винесуть проект рішення «Про утворення комісії з питань здійснення моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря на території агломерації міста Полтава». До складу комісії увійдуть різні фахівці у сфері благоустрою. Детальніше про роботу комісії розповіла директор «Інституту розвитку міста» Тетяна Татаріна:
— В першу чергу буде створена комплексна міська програма контролю за атмосферним повітрям. Вона міститиме багато аспектів, як буде здійснюватися відслідковування і моніторинг стану атмосферного повітря. Робоча група буде напрацьовувати конкретні дії і проекти, які протягом реалізації програми будуть реалізовуватися. Моніторинг повітря проводитимуть за допомогою нашої системи Оаза. Але не тільки. Інспекція із благоустрою пропонує вимірювати показники своїми приладами. Також розглядаємо можливість придбання додаткових пристроїв, а не тільки датчиків, які показують вміст дисперсного пилу. Це і вологість повітря і аналіз інших викидів, шумоміри тощо. У співпраці з екологічною інспекцією області будуть проводитися додаткові консультації стосовно того, яке обладнання потрібно придбати. Це комплексна програма, яка стосуватиметься усіх сфер в місті, які мають вплив на атмосферне повітря. Написання цієї програми залежить від того, як швидко збереться комісія. В цьому році програма уже має бути написана. Далі вона повинна пройти публічне обговорення і затвердження на сесії. Це досить тривалий процес.
Отже, у майбутньому інспекція з благоустрою отримає можливість вимірювати шум чи кількість шкідливих викидів у повітря. І якщо підприємство порушить норми, то інспекція може виписати припис.
Зараз у місті є 8 пиломірів. Є приватні підприємці, які хочуть встановити пиломіри на своїх приміщення і підключити їх до загальної системи. В цьому році планують встановити ще 10 датчиків за кошти приватних осіб. «Інститут розвитку міста» хоче розширити цю систему, щоби отримувати більш об’єктивні показники.
До складу комісії запропоновані наступні члени:
Нагадаємо, у 2019 році у Полтаві встановили перші датчики забруднення повітря з онлайн-доступом до даних. Наразі ці датчики є частиною сервісу під назвою «ОАЗА.Полтава».
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»