Де входи до полтавських підземель, як жила і живе єврейська громада, які храми ми втратили та як зберегти ті архітектурні пам’ятки, що ще лишилися — про це та інше у подкасті «Старої Полтави»
Понад місяць тому проект «Стара Полтава» запустив серію подкастів, де ведучий — журналіст «Суспільне. Полтава» Ігор Ізотов — обговорює з фахівцями цікаві історичні теми. 40-60 хвилинні записи можна прослухати як в каналі проекту у Telegram, так і на платформах з подкастами від Google, Apple, Spotify тощо.
На сьогодні вийшло вже 5 епізодів на такі теми:
Яка довжина полтавських підземель, мапа підземель та провалів, де входи до підземелля, яка їх загальна довжина. Гість — Олександр Супруненко, директор Полтавського краєзнавчого музею.
Історія військового аеродрому, чому для операції обрали саме Полтаву, як в місті реагували на появу американців, провал операції, поховання авіаторів на Розсошенському кладовищі, чому розпиляли стратегічні бомбардувальники, про музей важкої бомбардувальної авіації. Гість — Петро Романюк, колишній заступник командира 13-ї гвардійської Дніпропетровсько-Будапештської ордена Суворова важкої бомбардувальної авіаційної дивізії.
Храми і церкви Полтави, яких вже немає. Полтавські синагоги, Стрітенська і Воскресенська церкви, Лютеранська кірха та католицький костел, Церква «на базарі», Різдвяна церква і храм на Павленках. Гість — архітекторка Оксана Бєлявська.
Хто такі «Save Poltava»? Хто довів Кадетський «до ручки»? Коли його відреставрують і скільки на це піде грошей? Що робити, щоб зберігати наші пам’ятки архітектури. Гість — голова громадського об’єднання «Save Poltava» Віктор Трофименко.
Скільки у Полтаві жило євреїв? Звідки вони тут з’явились і куди зникли? Історія полтавських синагог, історія єврейського цвинтаря. Сучасне життя єврейської громади у Полтаві. Гість — краєзнавець Іцхак Констянтинов.
Де можна послухати подкасти «Старої Полтави»:
→ прямо на каналі проекту у Telegram
→ Apple Podcasts
→ Google Podcasts
→ Pocket Casts
→ Anchor (пряма RSS-стрічка)
→ Castbox
→ Spotify (в Україні розділ подкастів поки недоступний для прослуховування, але ним можуть скористатися ті, хто зараз за кордоном)
Нові записи виходять щовівторка.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»