Сторони конфлікту не надто охоче розповідають про спробу переобрання голови райради: «За Майбутнє» хоче залишити це в таємниці для вдалого голосування, «Слуга народу» своїм мовчанням підтримують віру перших, що у них все вийде
9 лютого, о 9 годині, розпочнеться засідання другої позачергової сесії Київської районної у Полтаві ради восьмого скликання. На порядок денний винесуть питання бюджету на 2021 рік, земельні питання (які «зависли» із жовтня місяця) та низку соціальних питань.
Однак головним дійством засідання може стати спроба переобрання голови райради. Нагадаємо, що 11 грудня фракції партій «Слуга народу» (обрано 8 депутатів), «Рідного міста» (5 депутатів), «Європейської Солідарності» (5 депутатів) та «Свободи» (3 депутати) двадцятьма голосами (загальний склад 38 депутатів) обрали головою райради 30-річну Оксану Корольову-Буцко, депутата від «Слуги народу» та сформували виконавчий комітет ради.
Однак з часом партія «За Майбутнє», першим обличчям якої у Полтаві є мер Олександр Мамай, отримала бажані для себе результати голосування за голову Подільської райради, а також за голову Шевченківської райради. І хоча це не представники партії «За Майбутнє», але їх можна вважати частиною більшості у міській раді в рамках політичних домовленостей.
Потрібно розуміти, що обраний головою Шевченківської райради Сергій Хавренков — є людиною нардепа Дмитра Нальотова, яка контактує із партією «За Майбутнє». Тоді як голова Київської райради Оксана Корольова-Буцко представлена квотою нардепа Андрія Бобляха. При цьому ця квота була сформована людьми, близькими до нинішнього депутата Полтавської райради Олександра Глазова, екс-депутата міської ради від партії «БПП «Солідарність». Після виборів щось сталося між Андрієм Бобляхом та Олександром Глазовим, тому останній став проводити самостійну політику і долучився до умовного крила «Слуги народу», яке є опозиційним стосовно Олександра Мамая. Тому такий голова Київської райради не могла влаштувати міського голову Полтави.
Ще 22 січня депутат райради від «Слуги народу» Юлія Онопрієнко на своїй сторінці у Facebook опублікувала інформацію про те, як екс-голова Сергій Синягівський зайшов на засідання конкурсної комісії з визначення переможця конкурсу дитячих малюнків і почав вимагати скликати сесію райради на вимогу депутатів. Сама Юлія Онопрієнко вважає, що мета цієї сесії — замінити на посаді Оксану Корольову-Буцко на Сергія Синягівського.
Інша сторона завдала удар у відповідь — на основі запиту мешканця Київського району показала, що за 11 днів грудня 2020 року Сергій Синягівський отримав 162 тис. грн зарплати.
Далі виникла тривала пауза, яка має завершитись саме 9 лютого, під час засідання сесії райради. Пояснити саму паузу можна тим, що сторони конфлікту не хочуть завчасно розкривати свої «карти». Однак представник «Слуги народу» Олександр Глазов, який має серед умовно «зеленої» частини депутатів Київської райради своїх людей (і навіть двоюрідну сестру Яну Климович), все-таки вирішив озвучити «Полтавщині» про нюанси сесії 9 лютого та про цю підкилимну боротьбу:
— Частини фракцій «За Майбутнє», «ОПЗЖ», «Європейської Солідарності», «Партії простих людей» та «Батьківщини», можливо, готові проголосувати за Сергія Синягівського (для цього їм потрібно набрати 20 голосів). Однак нехай так думають і далі. Я знаю, що цих голосів вони не мають. Тому вони можуть розраховувати на зрив прийняття бюджету або на інше протистояння із залученням спортсменів, як це було у Подільській райраді. Однак не розраховувати на переобрання голови. Тому що багато депутатів як у фракції «За Майбутнє», так і в інших фракціях не є чиїмись безголосими рабами і мають свою думку.
Олександр Глазов також не вважає, що він якимось чином зрадив Андрія Бобляха:
— Якщо говорити про зобов’язання, то правильніше говорити, що це він зобов’язаний мені своїм обранням народним депутатом. А у Київській райраді дійсно є депутати, які працювали разом зі мною і мають свою думку.
У будь-якому випадку вище згаданий конфлікт має проявитись на завтрашньому засіданні райради і показати, хто має на руках (та в рукавах) «кращі карти».
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»