У різних групах «Батьківщини» по-різному коментують таке рішення. Депутати «в опалі» говорять, що це помста Олександра Біленького за їх активну позицію. Інша група говорить, що «бунтівники» пішли в розріз політики партії і намагалися створити свою більшість
«Полтавщина» вже писала по дві групи депутатів у фракції ВО «Батьківщина» у Полтавській обласній раді: одну з яких очолив Руслан Богдан, іншу — Сергій Бєлашов. Перша критикувала дії керівництва облради, інша — підтримувала.
29 січня Політрада партії «Батьківщина», розглянувши клопотання Полтавської обласної організації партії, вирішила виключити із лав фракції депутатів:
Голові депутатської фракції Сергію Бєлашову доручено довести це рішення до голови Полтавської облради Олександра Біленького.
На своїй сторінці у Facebook Ірина Степаненко так прокоментувала це рішення:
Про те, що таке рішення лобіюють в керівництві партії Лариса Босенко і Сергій Белашов за підтримки Олександр Біленький я знала. Але згідно з Положенням про фракцію, рішення про виключення приймається виключно на загальних зборах фракції. І то, якщо для цього є суттєві підстави. Таких зборів не було і таке рішення не приймалося. Як не було і суттєвих підстав для цього. Тобто, появу посту на сторінці Полтавської обласної організації Батьківщини з цим рішенням розцінюю як закулісну гру названих мною осіб.
Що за кулісами? Реакція на позицію, на наше не мовчання. Про недоцільність витрачання коштів на аеропорт, про загублений Полтавафарм, про завищені тарифи Полтававодоканалу, про доцільність його передачі місту, про постійні порушення Регламенту, беззаконня в обласній раді, про інтриги з обранням голови бюджетної комісії з самого початку, про незаконність і неможливість ліквідації Центру соціально-психологічної реабілітації в Полтаві і так далі. Тісна співпраця з керівництвом «Довіри» Бєлашова і Босенко, як на рівні Києва, так і на рівні області — і стали причиною цього гнилого з людської точки зору рішення. Юридично воно не витримує жодної критики. Ні зі мною, ні з Сидоренком ніхто ні з керівництва партії, ні очільник обласної організації не говорив і не зустрічався.
Тобто, рішення однозначно пролобійоване і виглядає як помста. Нас поставили перед фактом. Треба було прибрати незручного голову комісії ЖКГ Івана Сидоренка і змусити мовчати мене. Щоб дати сигнал іншим, мовляв, тисніть на кнопки, як ми вам скажемо. Виправдовуватися мені немає за що, совість моя чиста.
Ця ситуація оголила суттєві вади нової виборчої системи. Коли обратися до обласної ради можливо було виключно від партій. За мене на цих виборах віддали свої голоси понад три тисячі виборців і це четвертий результат з посеред 84-х депутатів. Саме інтереси своїх виборців я представляю і прийшла їх відстоювати попри будь-які політичні ігрища. Трагедії не бачу. Нові реалії, нові виклики. Нові можливості. Попереду багато цікавого.
Інші представники фракції вважають, що справа не у помсті. Наше джерело так прокоментувало рішення керівництва партії:
— Коли ми йшли на вибори, то обіцяли виборцям, що увійдемо у владу і будемо вирішувати їх проблеми. Так і було зроблено. Однак група на чолі з Русланом Богданом вирішили утворити якусь іншу більшість і почала йти в розріз з інтересами партії, розколювати фракцію, вносити у роботу команду напругу. Поки виключили з фракції найбільш активних «опозиціонерів». Поки вони позафракційні, але якщо вони будуть продовжувати інтриги, то їм можна нагадати, що вони зайшли у раду під прапором «Батьківщини». Тому після року їх повноважень можна запустити процес їх відкликання.
Наразі у фракції «Батьківщини» залишились депутати: Сергій Бєлашов, Лариса Босенко, Олег Бєлоножко, Віталій Бабак, Дмитро Кравченко, Микола Корецький, Олександр Олексенко, Юрій Тимоха, Володимир Ярошенко.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»