Якщо громади не будуть проти отримати льодовий майданчик, то мають визначити земельну ділянку, замовити проект, а Полтавська ОДА підготує заявку на державне фінансування
На сьогоднішньому засіданні бюджетної депутатської комісії Полтавської облради розглянули проект рішення щодо можливості будівництва у Полтаві Льодового палацу. Після короткого обговорення депутати проголосували за винесення цього рішення на сесію облради для подальшого затвердження. Саме рішення буде сформульоване як звернення обласної ради до міськради Полтави та прилеглих до неї громад з пропозицією знайти під будівництво земельну ділянку не меншу 3 га.
Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін пояснив читачам «Полтавщини» про суть проекту та можливий алгоритм дій у майбутньому:
— Мінмолодьспорту має програму до 2028 року, яка передбачає будівництво в кожному обласному центрі Льодового палацу, а в окремих райцентрах — невеликих льодових майданчиків. Міністерство для реалізації цього завдання має 3 млрд грн. Окрім цього ми планує відкрити спорткомплекс з плавання на вул. Петра Юрченка, спорткомплекс для ігрових видів спорту у мікрорайоні «Лазурний», а також водноспортивний стадіон для наших гребців на річці Ворсклі.
Для реалізації проекту Льодового палацу міська рада Полтави має знайти відповідну земельну ділянку. Обласна рада потім виділяє кошти для виготовлення проекту, а Полтавська ОДА оформлює заявку на державне фінансування, яке можуть виконати і профільне Міністерство, і ДФРР. Окрім цього буде фінансування з обласного бюджету, а також, маю надію, з міського. Таким чином, виділена земельна ділянка буде слугувати сигналом готовності. Однак якщо міська влада буде думати над цим протягом 1-2 років, то проект може не розпочатись.
Окрім цього Дмитро Лунін нагадав, що держава виділила кошти на добудову згаданого спорткомплексу на вул. Петра Юрченка, який, на його думку, мають завершити у 2021 році.
Також Полтавська ОДА та попередня міська влади домовились про виділення 4 га землі під спорткомплекс для ігрових видів спорту у мікрорайоні «Лазурний».
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»