Через відсутність складу злочину суд закрив провадження щодо чотирьох студентів УМСА, Політехніки та Університету економіки і торгівлі, які влаштували масову бійку під «Версалем»
Наприкінці 2020 року Октябрський районний суд Полтави закрив провадження у справі щодо чотирьох студентів-іноземців, які влаштували масову бійку в центрі Полтави, біля «Версалю». Суд вирішив закрити провадження через відсутність складу злочину. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.
Нагадаємо, що 24 жовтня, близько 20 години, у центрі Полтави, біля колишнього кінотеатру ім. Котляревського, сталася масова бійка — побилися дев’ятеро студентів.
Прес-секретар Нацполіції Полтавщини Поліна Ларіна тоді повідомила, що конфлікт між студентами виник на особистому ґрунті. На чотирьох найактивніших учасників бійки поліцейські склали адміністративні протоколи за фактом дрібного хуліганства (ст. 173 КупАП).
Проте вже 25 листопада суддя Октябрського районного суду Тетяна Січиокно закрила вищезгадані провадження стосовно двох учасників бійки. Таке рішення суддя винесла через відсутність складу злочину в діях студентів.
Так, один учасник бійки — Сарвар (це ім’я містяться на сайті Судової влади) — є громадянином Індії та навчається в Полтавському університету економіки та торгівлі. В суді студент своєї провини не визнав та пояснив, що у нього виник конфлікт з раніше незнайомим йому іноземцем. Останній і спровокував сварку — ображав, голосно кричав, намагався з ним затіяти бійку, а він лише захищався.
Другий учасник — Абурумман Сіеф Адді — громадянин Йорданії, який навчався в Українській медичної стоматологічної академії. Студент у суд не з’явився, тому його версію подій дізнатися не вдалося.
11 грудня інший суддя Октябрського районного суду Віталій Микитенко також закрив провадження стосовно ще двох учасників бійки. З матеріалів справи відомо, що третього учасника звати Мухаммад Алі. Він є громадянином Пакистану та навчається в «Полтавській Політехніці». Оскільки в суд він також не з’явився, то про його версію подій також неможливо дізнатися.
Нарешті останній учасник бійки, щодо якого було відкрито провадження — Кутішат Мохаммад. Він також є громадянином Йорданії та навчався на 3-му курсі УМСА. Чоловік в суд також не з’явився.
Не зважаючи на те, що дев’ятеро студентів близько 20-ї години вечора на зупинці в центрі Полтави влаштували масову бійку, двоє суддів Октябрського районного суду не знайшли в їх діях складу адміністративного правопорушення.
Припускаємо, що конфлікт між студентами з Індії та Пакистану міг статися через Кашмірський конфлікт. Можливо, студенти так і не дійшли спільної відповіді на запитання «Чий Кашмір?». Яку сторону обрали громадяни Йорданії — нам не відомо, можливо, вони підтримали «брата по ісламу», адже у Пакистані, переважно, мешкають мусульмани, як й в арабській Йорданії.
Довідково: Індо-пакистанський конфлікт — протистояння між Індією та Пакистаном, якій продовжується з моменту отримання країнами незалежності в 1947 році. Головна причина конфлікту — суперечка навколо приналежності регіону Кашмір. За підсумками війни 1947-1949 років Індія отримала контроль над приблизно 2/3 території регіону, інша частина відійшла Пакистану. Кашмірський конфлікт призвів до виникнення напруженості у відносинах між двома країнами, яка в цілому зберігається досі.
Нагадаємо, що біля будівлі колишнього кінотеатру Котляревського з її розважальними закладами часто траплялися масові бійки. У листопаді 2018 року внаслідок однієї з таких бійок, помер 24-річний чоловік.
Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»