З цієї суми 5 млн грн хочуть виділити приватним пильникам, а решту — комунальникам з «Декоративних культур».
«Полтавщина» продовжує знайомити читачів з окремими розділами програми розвитку ЖКГ Полтави на 2021 рік. У цьому матеріалі мова йтиме про плани щодо КП «Декоративні культури», яке відповідає за зелені насадження міста.
У додатку III.V програми УЖКГ розписало перелік робіт, які заплановано замовити КП «Декоративні культури» за кошти бюджету.
Всього у 2021 році «Декоративним культурам» планують замовити послуг на 15 млн грн. З них 2 млн 676 тис. грн — на видалення 850 одиниць окремих засохлих, аварійних та пошкоджених дерев та кущів, в т.ч. корчування пнів, садіння нових дерев та кущів. Без уточнень — скільки окремо треба видалити, а окремо посадити.
Паралельно, місто не відмовляється від планів замовляти послугу з видалення аварійних дерев приватній компанії. У розділі III.VII проекту програму можна знайти плани щодо освоєння на таких послугах ще 5 млн грн.
Поки у перелік на видалення дерев приватниками закладено лише 16 адрес. Кожний рядок таблиці — окремий допороговий договір УЖКГ, який, ймовірно, вже за традицією укладатиметься з ТОВ «Квіт Сервіс» — компанією Ольги Лемешко, дружини нинішнього першого заступника голови Полтавської облради Олександра Лемешка.
Це приватне підприємство почало отримувати підряди від міста три роки тому і частково перебрало на себе функції КП «Декоративні культури». Минулого року керівники міста заявляли, що планують відмовитися від послуг «Квіт Сервіс», оскільки вже закупили необхідну техніку своїм комунальникам. Втім, як бачимо з проекту програми, нова влада міста не планує припиняти співпрацю з приватниками.
Екс-керівник «Декоративних культур» Сергій Луценко повідомив «Полтавщині», що у 2020 році підприємство видалило 1650 дерев при плані у 1500. Тобто, видалення 850 дерев протягом 2021 року — це суттєве зменшення об’ємів.
Також, за словами Сергія Луценка, підприємство для прибирання дерев має дільницю зеленого будівництва у складі 15 працівників. Вони мають 3 автовишки (одну із яких нову, з італійським обладнанням) та повністю забезпечені професійними інструментами. Їх обслуговують трактори з причепами та самоскиди підприємства, які вивозять спиляні дерева.
Працівники «Декоративних культур», на думку екс-директора, можуть виконувати роботи без допомоги приватників, що вже довели у 2020 році, коли з весни було скасовано чергування «Декоративних культур» з приватниками (півмісяця чергують комунальники, решту — приватники).
Є побоювання, що влада може повернутись до старої практики — передачі техніки в оренду приватникам та скорочення штату працівників «Декоративних культур».
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»