Авторизация

Вісті з Полтави - Плата за спожитий газ та його розподіл: чому дві платіжки?


Вісті з Полтави - Плата за спожитий газ та його розподіл: чому дві платіжки?

Постійні трансформації в нашому суспільстві, реформування, зміни в законодавстві, що стосуються різних сфер народного господарювання, не оминули і газову галузь. 


В ній кардинальні зміни розпочалися у 2015 році, коли Україна впевнено взяла курс на європейську інтеграцію та поставила собі за взірець енергетичне законодавство ЄС. Саме тоді було здійснено ряд важливих змін у регулюванні газового ринку. Найбільшим досягненням в цьому напрямку стало ухвалення Верховною Радою України Закону «Про ринок природного газу», який чітко визначив правові засади функціонування ринку газу в нашій державі. Заснований на принципах вільної конкуренції, належного захисту прав споживачів та безпеки постачання природного газу, цей Закон забезпечив також упорядкування відносин між учасниками ринку природного газу за принципом розмежування відповідальності. Таким чином ще у 2015 році, в рамках реформи, функції газопостачання (продажу газу як товару) та розподілу газу (його доставки) були розділені.



У нашому випадку за АТ «Полтавагаз» залишилися функції розподілу газу та обслуговування газорозподільних мереж, а постачання блакитного палива взяло на себе ТОВ «Полтавагаз збут». Саме на нього були покладені спеціальні обов’язки в зоні ліцензійної діяльності Оператора ГРМ — АТ «Полтавагаз». Хоча певний час споживачі продовжували сплачували за спожитий газ та за послугу його розподілу за одним рахунком. Тобто плата за розподіл (доставку) газу, як і раніше, була включена у загальний тариф на природний газ.



Наступним кроком на шляху реалізації реформи газового ринку стало розділення плати за газ як товар та плати за послугу його розподілу. Цю умову реформування держава виконала наприкінці 2019 року. Відповідну постанову (№ 3150 від 24.12.2019р.) прийняв державний колегіальний орган, підпорядкований Президенту України та підзвітний Верховній Раді — Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Тобто плата за послугу розподілу природного газу — не новий і не додатковий платіж. Просто з 1 січня 2020 року з рахунку за газ було вилучено суму за розподіл газу і тепер її потрібно сплачувати окремо.



Запущені попередньою владою реформи продовжуються і сьогодні, вже нинішнім складом парламенту та уряду. Зокрема, з 1 серпня 2020 року в Україні стартував вільний ринок газу і кожен споживач здобув право обирати газопостачальника на власний розсуд, відповідно до запропонованих ним умов та цін на газ. При цьому функції розподілу природного газу та забезпечення безаварійної і безперебійної роботи систем газопостачання, як і раніше, залишилися за Операторами ГРМ.



Так, ідучи дорогою перетворень, держава поступово закладає фундаментальні засади для розвитку сучасного газового ринку європейського зразка, окремі переваги та недоліки якого кожен може відчути на собі вже сьогодні.


Пресслужба АТ «Полтавагаз»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?