Авторизация

Вісті з Полтави - У Заводському завершили будівництво школи, яке тривало 20 років


Вісті з Полтави - У Заводському завершили будівництво школи, яке тривало 20 років

Корпус «А» ЗОШ № 1 у місті Заводське

Заводську ЗОШ № 1 будували з 2000 року. У 2009 відкрили корпус початкової школи, у 2010 — їдальню. Корпус для середніх та старших класів відкрили лише у 2021 році.


Заводську загальноосвітню школу I-III ступенів № 1 Лохвицького району будували одночасно із цукровим заводом у 1929 році. Але вже у 1989 році у зв’язку з підвищенням рівня ґрунтових вод, що призвело до просідання фундаментів, приміщення стало непридатним до експлуатації. І школа 32 роки продовжувала свою діяльність у пристосованому приміщенні — адміністративному корпусі «Лохвицького цукрового заводу» ПрАТ «Райз-Максимко».



Будівництво нової школи з кількох корпусів розпочалося у 2000 році. Проте через хронічне недофінансування реалізація проекту постійно відтерміновувалася, а будівництво періодично заморожувалося.










Востаннє будівництво головного корпусу ЗОШ розморожували у 2016 році


Заводська ЗОШ № 1 у 2018 році

1 вересня 2009 року було здано в експлуатацію корпус «В» — приміщення для початкової школи, що вміщує 176 учнів, 8 класних кімнат, 2 спальні для перших класів та актову залу.



З 1 лютого 2010 року почали використовувати корпус «С» — їдальню.




Їдальня школи ЗОШ № 1

Проте понад 240 учнів 5-11 класів залишалися навчатися у пристосованому приміщенні заводу за 800 метрів, де не мали змогу повноцінно харчуватися. Для них 28 січня 2020 року відкрили триповерховий головний корпус «А», де за планом розташовані всі навчальні кабінети, майстерні та спортивна зала.



Відтепер у опорній школі потужністю 500 учнівських місць є інтерактивні дошки, швейні машинки, сучасні верстати для трудового навчання, 3D-принтери, STEM-лабораторія.















Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов привітав учителів, співробітників школи, батьків та учнів із цією подією:



«Я радий, що діти нарешті навчатимуться, а вчителі працюватимуть у сучасних і комфортних умовах. Для нашої команди було принциповим «розморозити» цей довгобуд. Обласна адміністрація, обласна рада спрямували всі сили, щоб якнайшвидше добудувати школу, про яку вже знає і сам Президент Володимир Зеленський. Ми оновили фасад, замінили дах, дороблювали спортзал, фарбували поверхи, закуповували обладнанні, — зазначив Олег Синєгубов. – Дуже вдячний директору школи, міській та районній владі, які буквально жили на будівництві».









Голова Заводської територіальної громади Віталій Сидоренко розповів, що зведення корпусу затягнулося на роки:



«І завдяки тому, що минулого року наш проект потрапив до програми «Велике будівництво», ми маємо результат. Наші учні дуже вдячні за такі умови й неодноразово доводили, що вони кращі. За результатами ЗНО 2018 та 2020 років наша школа — перша в області».



На головний корпус школи у 2020 році витратили понад 17 мільйонів гривень: 11 мільйонів гривень — із державного бюджету, 6,18 мільйона гривень — із місцевого бюджету.



Впродовж 2015-2020 років для завершення будівництва школи доклали зусиль проектанти з ДП «ДПІМ «Міськбудпроект» та ФОП Олександр Сопільняк, будівельники з ТОВ «Каскад-СД» та ТОВ «НВП «Термотех».


Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка