Підпал міг організувати 54-річний Євген Ісматов — він працював водієм в Олександра Мамая та саме він був за кермом мерського автомобіля у 2019 році, коли сталося зіткнення з маршруткою на Половках
З кількох незалежних джерел «Полтавщині» стало відомо, що у підпалі автомобіля депутата Едуарда Волкова підозрюють двох осіб. Один із них — 54-річний Євген Ісматов, на прізвисько «Джигіт».
Нагадаємо, що 15 січня близько 18:20 біля ринку «Станіславський», що на Огнівці, загорівся автомобіль Mazda 6. Тоді депутат Полтавської міської ради від «Рідного міста» Едуард Волков пояснив, що автомобіль належить його дружині, а він його використовує. Також Волков зазначив, що пов’язує підпал зі своєю політичною діяльністю та підозрює в його організації свого політичного опонента — міського голову Полтави Олександра Мамая.
Момент підпалу автомобіля депутата | Відео: V Poltave
Камери спостереження з місця події зафіксували, як невідомий чоловік підійшов до припаркованих автомобілів та кинув пляшку із речовиною в один із них. Після цього автомобіль загорівся, а зловмисник втік.
Існує версія, що пошкодили автомобіль Волкова за його коментар у Facebook в бік Людмили Мамай — колишньої дружини мера Полтави.
За нашою інформацією, підпал автомобіля депутату Волкову організував Євген Ісматов, на прізвисько «Джигіт» — він працював у Мамая водієм.
За даними джерел «Полтавщини», на своєму автомобілі «Джигіт» підвіз палія до місця, де Волков припаркував Mazda.
Той факт, що чоловік працює у Мамая, знаходить підтвердження в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Так, 1 березня 2019 року, близько 13:20, Євген Ісматов перебував за кермом Toyota Corolla, яка зіткнулася маршруткою на розі вулиць Великотирнівської та Світанкової.
Тоді пасажири маршрутки стверджували, що в автомобілі Toyota, який порушив правила дорожнього руху та перетнув дві суцільні смуги, перебував Олександр Мамай. Але підтвердити це не вдалося, оскільки одразу після ДТП патрульних ніхто не викликав. А у фірмі «Явір-2000», яка опікується системою «Безпечне місто», заявили, що поблизу місця аварії камер немає.
Вже з матеріалів справи стало відомо, що автомобіль Toyota належить ТОВ «Полтава Реал Естейт Груп», якою володіє родина Олександра Мамая. Крім того, Олександр Мамай, як кандидат на посаду мера Полтави, вказував, що є заступником директора цієї фірми.
Зауважимо, що оскільки справа ДТП надійшла в суд більш, ніж за рік, то провадження закрили у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення. Проте, Ісматова все ж визнали винним у порушенні правил дорожнього руху.
Із соціальних мереж вдалося дізнатися, що «Джигіт» 1966 року народження. Протягом 1994-1996 відбував покарання в УВП-94 (Синельниківська виправна колонія, с. Шахтарське Дніпропетровської області).
Євген Ісматов мав брата — Віктора Ісматова, який також був раніше судимим. Про це вдалося дізнатися із матеріалів справи про вбивство останнього. Віктора Ісматова вбили 12 березня 2014 року біля кафе «На посошок» на зупинці Мотель.
Зі слів свідків відомо, що конфлікти та бійки між вбивцею та Віктором Ісматовим траплялися неодноразово після того, як вони розпивали спиртне. А брат загиблого Євген Ісматов тоді пояснював правоохоронцям, що у Віктора з обвинуваченим були тривалі конфліктні стосунки — нападник обмовляв та розповсюджував про Віктора образливі, як для засудженої особи, плітки.
За вбивство Віктора Ісматова нападника засудили до 8-ми років позбавлення волі.
Євген Ісматов знайомий із мером Полтави ще з дитинства — вони разом навчалися у школі та ходили на греблю. Про це чоловік розповів під час виступу в програмі Ольги Фреймут «Інспектор. Міста».
Слід пояснити, що програма «Інспектор. Міста» — це всеукраїнський проект, в рамках якого журналісти перевіряють українські міста на комфортність, доступність, рівень розвитку тощо, а також спілкуються із владою. У жовтні 2016 року ведуча Ольга Фреймут в рамках цього проекту розкритикувала окремі аспекти діяльності міського голови. Тоді ж Євген Ісматов на сцені перед театром ім. М.В. Гоголя взявся публічно захищати Олександра Мамая — пояснюючи, що Олександр Федорович допомагає людям, дає гроші на операції. Крім того, він «зробив дороги на кладовищі, а до влади прийшов вже мільйонером».
Ольга Фреймут тоді зазначила, що відповідно до декларації Мамая, у нього нічого не має — ані житла, ані автомобілів. Ведуча попросила передати міському голові, що не соромно бути багатим — соромно обманювати. На це Євген Ісматов сказав, що передасть ці слова Мамаю.
«Полтавщина» декілька разів намагалася поспілкуватися з Едуардом Волковим, щоб підтвердити інформацію щодо підозрюваних у підпалі. Але депутат утримується від публічних коментарів.
Ми вважаємо необхідним висвітлення інформації щодо ймовірних причетних до підпалу задля попередження аналогічних злочинів у майбутньому.
Нажаль, останнім часом підпали автомобілів стали звичною справою для Полтави. Наприклад, у листопаді 2020 року на вулиці Грушевського невідомі особи спалили два автомобілі кримінального авторитета «Мишци».
Іван СМІРНОВ