Авторизация

Вісті з Полтави - Як утворилося провалля на Алмазному, в якому загинула жінка — три версії


Вісті з Полтави - Як утворилося провалля на Алмазному, в якому загинула жінка — три версії

Місце провалу, у якому загинула жінка, наразі огороджене сіткою та сигнальними стрічками

За два місяці поліція і комунальники не знайшли справжньої причини утворення ями, в яку провалилася працівниця ЖЕО № 2. «Полтавщина» дізналася про різні версії утворення розмиву в ґрунті.


Понад два місяці триває розслідування трагічної загибелі жінки, яка впала у провалля на вулиці 23 Вересня. 4 листопада 66-річна працівниця ЖЕО № 2 прибирала листя на узбіччі дороги, коли під нею провалився ґрунт. Перехожі одразу викликали швидку і рятувальників, але жінку витягли із 3-метрової ями уже мертвою. Судово-медична експертиза показала, що жінка померла від отруєння парами сірководню.По цій справі правоохоронці відкрили кримінальне провадження за двома статтями: ч. 1 ст. 115 ККУ (Умисне вбивство) та ч. 2 ст. 367 ККУ (Службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).В рамках розслідування поліція попросила водоканал розрити колектор, що знаходиться біля ями. Підприємство відмовилося, посилаючись на витратність робіт і відсутність необхідної спеціалізованої техніки та засобів. У відповідь поліція надіслала запит до Полтавської обласної ради щодо сприяння у проведенні робіт із розриття колектору.
3-метровий провал, у який впала жінка

«Полтавщина» поговорила зі спеціалістами «Полтаводоканалу», «Полтавагазу» та співробітниками поліції й виділила три версії того, через що могла утворитися смертельна яма на вулиці 23 Вересня.Звернемо увагу, що жінка померла саме від отруєння сірководнем. Води у проваллі не було. Тому в цьому випадку провалля відходить на другий план, адже, якби не газ, то жінку рятувальники дістали б живою.Причому дивно те, що при обстеженні порожнини водоканалом, ніякого газу в ній не виявили: ні ввечері після трагедії, ні пізніше, коли в неї спускався працівник водоканалу.Версія № 1: каналізаційний колекторНа вулиці 23 Вересня каналізаційна мережа прокладена на глибині 7 м і побудована із керамічних труб зовнішнім діаметром 410 мм, які менше піддаються газовій корозії, ніж залізобетонні та вважаються одними із найдовговічніших.На місці, де сталась трагедія, навпроти будинку № 19, водоканал не проводив роботи. Аварійна ситуація сталася південніше, біля будинку № 13.
Колодязь біля 13-го будинку, з якого почалась аварійна ситуація. Видно, що нижні кільця почали руйнуватись і осідати


Руйнування колодязя змусило водоканал розпочати перекачку стоків по зовнішній тимчасовій трубі

Там почали провалюватися залізобетонні кільця оглядового колодязя, перекриваючи прохід стоків. Працівники водоканалу почали перекачувати стоки далі по колектору і за кілька днів до трагедії ходили саме по тому місцю, де згодом утворилося провалля.У водоканалі говорять, якщо припустити, що причиною утворення провалля став каналізаційний колектор, то до таких наслідків могло призвести незначне руйнування трубопроводу. Протягом багатьох років могло відбуватись замокання затрубного ґрунту і його часткове обвалення і вимивання його протоковою водою. І, таким чином теоретично могла утворитись порожнина над трубою, без шкоди в роботі самого колектора, адже дана ділянка працювала у звичному режимі.
Огляд провалу

Вигляд провалу з середини

Порожнина в ґрунті розширялася, але ззовні її не було видно. Два дні перед трагедією йшов дощ і саме верхній шар ґрунту розм’як. І жінка, проходячи над порожниною стала в ту точку, де шар виявився найтоншим. Можливо, коріння дерев утримувало верхівку ґрунту. Судячи з обсягу відсутнього ґрунту, а це близько 130 кубічних метрів, такий процес міг відбуватися упродовж 15-20 років. І скільки саме ця порожнина чекала свою жертву — не відомо.Під час протікання стоків відбувається випаровування із виділенням газових сполук, які збираються в оглядових колодязях і через ґрунт могли потрапити до порожнини (до найближчого оглядового колодязя 20 метрів).
Схема розмірів провалу: глибина 3,6 м, максимальна ширина 6,8 м, відстань до каналізаційного колектору 3 м, відстань до найближчого оглядового колодязя — 20 м

Також сірководень міг з’явитись в порожнині під час гниття коріння дерев у зволоженому безкисневому середовищі. В цьому випадку сірководень міг накопичуватись в самій порожнині під землею, адже там знаходилося багато коріння і було волого.Розкопати яму на 7,5-8 метрів в глибину, у цьому місці — не проста робота. Водоканал надав поліції підрахунки, за якими вартість таких робіт складає близько 3 мільйонів гривень. А для заміни всієї ділянки потрібна така ж сума.Якщо в бюджеті й знайдуть кошти на розриття ґрунту над колектором і поліція побачить трубу у жахливому стані, то це нічого не вирішить. «Полтававодоканал» не визнає себе відповідальним за трагедію. Підприємство надало документи, за якими труба в тому місці, на момент трагедії, працювала у звичному режимі.Версія № 2: зливова каналізаціяНедалеко від провалля у ґрунті знайшли печеру. Тоді у водоканалу виникли припущення щодо проблем зі зливовою системою. Майстер спустився у провалля з ліхтарем і камерою обстежити яму, але відходити від спуску далеко не могли, через загрозу обвалу ґрунту.Зливовий колектор, який прокладено на глибині 3-х метрів забитий чорним ґрунтом із корінням. Зливоприймач на краю проїжджої частини повністю засипаний і заасфальтований без металевої решітки. Не зрозуміло, навіщо його асфальтували. Цегляна кладка навколо зливоприймача залишилася ціла.
Відкопаний зливоприймач, в якому видно трубу в сторону середини дороги, занесену землею

Геологи пробурили свердловини й дослідили землю. Ґрунт в тому місці зволожений, як знизу, так і з боку. Водоканал зробив припущення, що внаслідок руйнації зливової каналізації, при зливах і таненні снігу вода вимивала ґрунт в бік колектора і поступово виносила його в зливовий колектор, утворивши нішу і пустоту. А коли вода дійшла до траншеї колектору, вона могла замочити всю товщу, і призвести до просадки основи каналізаційного колектору, що могло призвести до його руйнації, а відтак і до часткового виносу ґрунту в колектор.— Провалля має профіль, із печерою в бік дороги. Зливова каналізація в цьому місці тільки починається. Обидва зливоприймачі і колодязь серед дороги заасфальтовані, але в наступному колодязі ми бачимо, що зливовий колектор повністю заповнений землею із корінням, не специфічним для ливнівки, зазвичай там пісок. Питань багато і однозначно вказати на ту чи іншу причину складно. Тому ми поліції й рекомендуємо рухатись від простого до складного. Розкрити зливоприймач, вичистити зливовий колектор, можливо там пошкоджена труба. Ці роботи в будь-якому випадку не будуть даремними, адже якщо там не має пошкоджень, то ливнівка запрацює в цьому місці. Зливоприймач ми відкрили й вичистили, але, на наш подив, він цілий. Хоча по місту майже уст приймачі мають ушкодження. Можливо, його відремонтували після якоїсь аварійної ситуації й не закрили решіткою і засипали, а потім заасфальтували, — розповів один із працівників «Полтававодоканалу».У поліції повідомили, що провели повторний огляд ливнівок біля місця трагедії. За результатами огляду, правоохоронці виключили факт руйнування дороги через забиття ливнівок. У водоканалі повідомили, що поліція оглянула лише зливоприймач, а колектор посеред дороги повністю забитий ґрунтом.Версія № 3: аварія в газовому трубопроводіПровалля могло утворитися двома способами: або несправна каналізація або ливнівка. Газ міг потрапити й третім способом. У водоканалі повідомили, що газ міг потрапити в порожнечу під час аварії на газопроводі, яка трапилася в період трагедії. Ремонтні роботи на газопроводі провели через кілька днів після 4-го листопада. Від провалу до місця пошкодження газопроводу 15 метрів, а складовою природного газу є сірководень.
Роботи газовиків неподалік від місця трагедії

У «Полтавагазі» підтвердили, що на вводі до будинку дійсно стався витік природного газу, але не за 15, а за 30 метрів від місця трагедії. На думку підприємства, побутовий газ не міг стати причиною трагедії, оскільки у ньому дуже мала частка сірководню.


Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Авторизация через
Мы в соцсетях
  • Facebook
  • Вконтакте
  • Twitter
Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?