Кампанія з вакцинації відбудеться у 5 етапів і має охопити майже 40 мільйонів населення
Міністерство охорони здоров’я наказом від 24 грудня 2020 року прийняло Дорожню карту з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках. Про це повідомили у департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськість Полтавської ОДА.
Вакцинальна кампанія буде протікати в 5 етапів
Міністерство охорони здоров’я уклало контракт про постачання в Україну 1 913 316 доз вакцини виробництва компанії Sinovac Biotech.
Також МОЗ розробило загальні логістичні сценарії для імунізації населення проти COVID-19. Імунізація буде проводитись на базі існуючих кабінетів і пунктів щеплень (станом на грудень 2020 року в Україні налічується 11 346 таких пунктів). Крім цього, будуть створені мобільні бригади з імунізації.
За умови забезпечення всіма необхідними засобами для здійснення вакцинації мобільні бригади в усіх регіонах будуть здатні здійснювати приблизно 190 тис. щеплень на тиждень. Планується й створення орієнтовно 50 тимчасових центрів вакцинації, які будуть оснащені необхідним обладнанням для повного циклу здійснення вакцинації.
Координувати процес впровадження вакцини проти COVID-19 та проведення кампанії з вакцинації буде оперативний штаб МОЗ із реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації. Його очолює Міністр охорони здоров’я. На регіональному рівні координувати заходи з імунопрофілактики будуть регіональні координатори. Вони визначатимуться в кожній області та у Києві на запит МОЗ.
Одна доза вакцини коштує 504 грн, тож загалом закуплені вакцини коштуватимуть 964,3 млн грн. Договір про постачання вакцини підписано з українським ПАТ «Лекхім», яке є представником Sinovac в Україні.
Довідково. Sinovac Biotech є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин. Щорічно вона виробляє до 500 млн доз вакцин, які схвалені в 34 країнах світу. Компанія розробила і вивела на ринок вакцини проти гепатиту А і В, вірусів грипу, включаючи пташиний, паротиту.
Згідно з договором, перша партія вакцини — 700 тисяч доз — має надійти до України протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї або у США, країнах ЄС, Британії, Японії та інших країнах.
Як повідомляє прес-служба Офісу президента, китайська вакцина вже пройшла третю фазу клінічних випробувань в Індонезії та Туреччині, де показала ефективність у 97% та 91% відповідно, і в Анкарі вирішили закупити 50 млн доз вакцини.
У Китаї реєстрацію вакцини очікують у січні 2021 року, а у лютому її прекваліфікацію має провести ВООЗ.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»