Пауза у кадрових питаннях Полтавської міськради викликана намаганням Олександра Мамая доповнити існуючу, але дуже крихку більшість додатковими багнетами з фракції «Слуга народу»
Довгоочікувана перша сесія Полтавської міськради 8-го скликання завершилась лише урочистостями — до кадрових питань депутати так і не дійшли. Обійшлося все квітами, оплесками та селфі на тлі стін сесійної зали.
Пауза може бути викликана тим, що Олександр Мамай, за найбільш позитивним сценарієм, має всього 23 депутати, а за негативним, не може розраховувати навіть на таку кількість.
Тому, коли голова фракції «За Майбутнє» Валерій Пархоменко під час зустрічі з іншими головами фракцій запропонував меру пришвидшити кадрові питання, той відповів, що це «поки не на часі».
Дійсно, поспішати з кадровими призначеннями зараз для нього може бути небезпечно. Олександр Мамай може розраховувати на голоси «За Майбутнє», «ОПЗЖ» та на мінімум 4 голоси «ЄС». Їх влаштовує попередньо озвучений «Полтавщиною» сценарій розподілу міської влади.
Стисло нагадаємо його. «За Майбутнє» отримує посади першого заступника міського голови, заступників та голів депутатських комісій з економіки та гуманітарних питань. «ОПЗЖ» може розраховувати на посаду заступника з питань ЖКГ та земельну комісію. «Європейська Солідарність» — на посаду секретаря, заступника з питань розвитку ОТГ та на комісію з питань містобудування.
Однак ми тут не бачимо депутатів зі «Слуги народу»: Світлану Нестулю, Марину Пілатову та Євгенію Янко, які не є у групі Сергія Іващенка і паралельно розраховують на певні владні важелі.
Немає інформації про те, що обіцяють депутатам Ігорю Кислову та Олександру Артеменку, які тримають позицію незалежно від лідера однойменної фракції Сергія Капліна. А ці депутати представляють певну групу, яка допомогла Олександру Мамаю реалізувати бажаний сценарій у Подільській райраді.
Принципову позицію не об’єднуватись з Олександром Мамаєм мають Сергій Іващенко, Олександр Удовіченко та Юрій Бублик.
Тому новообраному меру залишається знайти якісь аргументи для частини «каплінців» та незалежних «зелених», а також спробувати навернути на свою сторону депутатів, які поки перебувають у групі Іващенка. Можливо, певні додаткові гарантії має отримати й Андрій Карпов з «ЄС». Якщо ці намагання мера втіляться у хоча б 25-26 депутатів, то така більшість є більш сталою. Вона не розвалиться під час принципових питань, якщо хтось із більшості, наприклад, матиме конфлікт інтересів або просто хворітиме, а тому й не голосуватиме.
Вочевидь, станом на 29 грудня нічого з цього у Олександра Мамая ще не було. Цим і викликана новорічна кадрова пауза. Туман повинен розсіятись орієнтовно у другій половині січня. Тоді, після «утряски» питань коаліції можна більш впевнено голосувати і за кадрові призначення, і за бюджет на 2021 рік.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»