23 листопада, Шевченківська ТВК в місті Полтава мала перерахувати та врахувати 650 бюлетенів, які раніше не були викинуті. Мова йде про ті самі бюлетені, які «зникли» раніше і опинились у Полтавській міській ТВК. Ця комісія, в свою чергу, до останнього намагалася не віддати мішок, але через декілька рішень суду та Постанову ЦВК змушена була це зробити. Проте саме перед процедурою перахунку почали відбуватися дивні речі.
У складі Шевченківської ТВК відбулася заміна по квоті партії Слуга Народу, членом комісії став такий собі Микола Черничкін. Перед початком перерахунку голова комісії Олег Шевченко представив його іншим членам як «досвідчену людину, що бере кермо перерахунку на себе та буде управляти парадом». Далі все йшло за сценарієм вже самого Миколи Черничкіна.
Він спритно роздав вказівки, контролював процес, паралельно цитуючи окремі статті Виборчого Кодексу, чим миттєво завоював безумовний авторитет інших членів комісії, більшість з яких на той момент була підігріта «зеленим змієм», якого випустив із пляшки один із кандидатів учасників процесу.
А далі вже справа техніки та досвіду. Із легкої руки Чернічкіна під бурні овації окремих Слуг Народа 181 бюлетені перейшли із розряду «дійсні» у «такі, що не підлягають врахуванню». Офіційна причина — на бюлетенях на вписаний номер дільниці. Із цього приводу Виборчий Кодекс чітко та вичерпно вказує перелік причин, з яких можна не рахувати бюлетенів — відсутня печатка, указано більше двох позначок та не можна з’ясувати волевиявлення. Відсутність вписаного рукою номера ДВК не є такою причиною, адже номер вказаний на печатці, а на всіх бюлетенях печатки були присутні. Але ні комісія, ні досвідчений Микола Чернічкін не чули аргументів та просто робили свою справу. За рахунок викинутих бюлетенів у ради проходить кандидат із команди Іващенка — В’ячеслав Тютюнник.
Як з’ясувалося, досвід у Миколи Дмитровича і справді дуже широкий і різноманітний. Це можна побачити, наприклад, якщо ввести його ім’я та прізвище у гуглі.
Микола Черничкін — професійний член виборчих комісій із Харкова, який періодично виїжджає «на гастролі».
На минулих парламентських виборах він відмітився у Луганській області на скандальному 105-му окрузі у місті Щастя. Резонанс цієї справи охопив всю України, там тричі рахували бюлетені на всьому окрузі. Не дивно, що результати цього округу порахували останнім в Україні, історія продовжувалася декілька тижнів. Ні для кого не секрет, що головою окружної виборчої комісії був наш герой Микола Черничкін.
Цю ситуацію коментував Нестор Шуфрич: «Глава ОИК № 105 Черничкин Николай Дмитриевич, нарушая «Закон Украины о выборах народных депутатов Украины» а также превышая свои должностные обязанности, единолично принимал решения об отказе всем, кто обращался на ОИК с жалобами и актами нарушений избирательного процесса. Так на округе выдали 4534 бюллетеня для голосования, а проголосовало 3860 человек. Куда пропало 918 бюллетеней — неизвестно».
Не менш цікаві каруселі відбувалися у Рубіжному у вересні цього року. На засіданні територіальної комісії вимикали світло, а пан Микола у ролі голови ТВК намагався відмовити у реєстрації багатьом кандидатам у депутати та міських голів.
«По инициативе Черничкина, члены ТИК большинством готовы были отказать всем кандидатам на место городского головы и депутатов городского совета.
Интересно, что аргументация отказа самопровозглашенного главы комиссии была более чем абсурдной. Среди произнесенных им причин были такие, как: более широкая предвыборная программа кандидата, грамматические ошибки в документах, отсутствие подписи в автобиографии или номера телефона»
Закінчилось це тим, що Центральна виборча комісія припинила повноваження всієї ТВК міста Рубіжне через грубе порушення положень Виборчого кодексу. Це далеко не перший раз, коли ЦВК припиняла повноваження комісії через дії Чернічкіна. Такі випадки були навіть ще у 2007 році, коли розпустили комісію у Харкові.
Останнім на даний момент акордом перед приїздом до Полтави був Слов’янськ. Але там швидко зрозуміли історію і таланти пана Черничкіна і вже 26 жовтня цього року вже сформовано постанову Слов‘янської ТВК Донецької області про визнання його дій як перешкоджання виборчому процесу. В результаті чого його було позбавлено права перебувати на засіданні виборчої комісії, адже є підстави, що він може зірвати виборчий процес.
Частину полтавських пригод ми вже знаємо. Що примітно, після викривлення перерахунку на дільниці 261 Микола Черничкін швидко став консультантом Подільської ТВК, де вже третій день ніяк не можуть здати до міської ТВК протокол із виборів Полтавського міського голови (на фото).
Оксана КОВАЛЬ