У серпні Олег Синєгубов обіцяв контролювати хід розслідування справи стосовно вимагання з підприємця $80000, адже серед підозрюваних — екс-радник голови ОДА Максим Ратнер. Однак вже у листопаді він заявив, що втратив цікавість до цієї справи
Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов вже не цікавиться і не контролює хід досудового розслідування стосовно свого екс-радника Максима Ратнера. Про це він заявив на своїй прес-конференції з нагоди річного перебування на своїй посаді.
— На момент затримання Ратнер не був моїм радником. Жодного стосунку до Полтавської ОДА та до мене особисто він не мав. Йде кримінальне провадження, яке наразі, напевно, триває. Точно не скажу, бо не цікавлюсь цим питанням, — відповів Олег Синєгубов. — З приводу його появи в облдержадміністрації, то місцеві аграрії порадили цю людину як фахового спеціаліста в аграрному напрямі. Я можу ствердно сказати, що жодної користі від цієї людини не було. Тому він написав заяву про своє звільнення. Де він зараз, що робить і на якій стадії досудове розслідування — я не знаю. Мені це просто не цікаво.
Така позиція кардинально відрізняється від серпневої заяви Олега Синєгубова, де він пообіцяв контролювати хід розслідування:
— У мене жорстка позиція до будь-яких корупційних проявів. Не важливо де: у владі, в опозиції, в обласній чи районній адміністраціях. Порушив — маєш нести відповідальність. Затримання не має жодного стосунку до діяльності окремого департаменту чи ОДА загалом. Однак враховуючи те, що Ратнер раніше був моїм радником на громадських засадах, я особисто контролюватиму, щоб усі винні понесли покарання!
Нагадаємо, Максим Ратнер, якого звільнили з посади за 2 тижні до свого затримання, проходить по справі вимагання з підприємця $80000.
Наприкінці липня він разом з іншими фігурантами був затриманий, а невдовзі отримав міру запобіжного заходу — у вигляді тримання під вартою з правом виплатити 526250 грн застави. Окремі джерела повідомляли, що Максим Ратнер виконував досить специфічні завдання. Зокрема, вимагав з державних сільськогосподарських підприємств 10% вартості врожаю. Однак його провину має встановити тільки суд. Останній нещодавно продовжив строк досудового розслідування справи до 30 січня 2021 року.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»