Влада міста розширила пішохідну частину вулиці Соборності на ділянці від театру Гоголя до колишнього Нацбанку, але водії продовжують там паркуватися
Влітку влада Полтави вирішила продовжити пішохідну частину вулиці Соборності від вулиці Гоголя до Стрітенської. Пішохідну зону подовжили згідно з прийнятою концепцією інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030».
Патрульна поліція затвердила схему організації дорожнього руху на цій ділянці, а комунальники встановили загородження та дорожні знаки. На цій ділянці рух для звичайних автівок заборонений. Однак, дозволений проїзд технологічного транспорту, рятувальних служб, медичної допомоги, осіб з інвалідністю та людей, які проживають в прилеглих будинках.
Після створення нової пішохідної зони ситуація не змінилася — на ділянці від вулиці Гоголя до Стрітенської активно паркують автомобілі. Машини без перешкод проїжджають повз загородження, які перекривають невелику частину дороги. Деякі стовпчики навіть збили водії — не помітили конструкції, сидячи за кермом. А люди, як і раніше, ходять по тротуару, а не по бруківці. Місто витратило кошти на облаштування і встановлення знаків, а по факту пішохідна зона не працює.
За невиконання вимог дотримання державних знаків на водія можуть виписати протокол за статтею 122 Кодексу адміністративних правопорушень. Штраф складає 255 гривень, але патрульні поліцейські не можуть виписати протоколи на порушників.
— Стовпчики перекрити дорогу повністю не можуть. Існує потреба проїзду комунального транспорту, швидкої, пожежників, поліції. Виникає проблема притягнення до адміністративної відповідальності. Як встановити, що людина дійсно проживає в прилеглому будинку? Багато водіїв не помічають знаку і паркуються, як і всі. Є водії, які мають право там паркуватися і є складність у перевірці цієї інформації. Можна б було поставити боларди (стовпчики, що піднімаються з землі), але питання, у кого до них буде доступ? Другий момент: якщо водія немає на місці — немає фактичних доказів, що він залишив там автомобіль. І складати постанову на таку людину незаконно. Якщо евакуювати автомобіль і з’ясується, що він належить людині, яка приїхала обслуговувати підприємство, то тоді складуть акт незаконної евакуації й стягнуть з департаменту поліції кошти, — про це повідомив речник патрульної поліції Полтави Руслан Возниця.
Звернемо увагу, що при нинішніх умовах пішохідна зона на цьому відрізку не зручна. Люди йдуть по бруківці від вулиці Котляревського, доходять до перехрестя із вулицею Гоголя і все одно їм доводиться виходити на тротуар і йти по пішохідному переходу. Далі йти по невеликому відрізку пішохідної зони і знову виходити на тротуар на вулиці Стрітенській. Правильніше було б зробити суцільну пішохідну зону від «Злато місто» до колишнього Нацбанку (нині це теруправління судової адміністрації). Однак тоді треба перекрити проїзд по вулиці Гоголя. На цю проблему звернув увагу й полтавський блогер Євген Асауленко.
Також у центрі Полтаві існує проблема стоянок для автомобілів. Їх не вистачає і люди паркуються на узбіччі дороги. В місті давно хотіли встановити паркомати та облаштувати платні стоянки, але не виходить. Періодично виконком оголошує конкурс на оператора платних стоянок, але на нього ніхто не подається.
Згадаємо, що вулицю Соборності від «Злато місто» до вулиці Гоголя, робили пішохідною також із боєм. У 2012 році цю ділянку перегородили стовпчиками із замками. Через деякий час водії вирвали стовпчики й транспорт паркувався і їздив на пішохідній зоні. Бар’єри на цьому відрізку кілька разів змінювали, поліція активно просила не паркувати автомобілі, і водії звикли, що на цьому відрізку паркуватися не можна. Все ж таки для водіїв залишили ділянку навпроти театру Гоголя, хоча часто вони заїжджають ближче до ЦУМу.
Нагадаємо, що місто ще у 2018 році заплатило 1,3 млн грн ФОП Яні Мурзі за проект реконструкції вулиці Соборності. Але будівельні роботи, які оцінили у 162 млн грн, так і не розпочалися через відсутність фінансування.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»