Авторизация

Вісті з Полтави - 9 листопада в Україні проведуть 20-й радіодиктант національної єдності


Вісті з Полтави - 9 листопада в Україні проведуть 20-й радіодиктант національної єдності

9 листопада «Суспільне» проведе радіодиктант за текстом дитячого письменника Івана Малковича, який читатиме акторка Римма Зюбіна. За тексти без помилок роздаватимуть подарунки.


Цього понеділка, 9 листопада, у День української писемності та мови, в Україні відбудеться ювілейний 20-й Радіодиктант національної єдності. Традиційна подія цьогоріч буде ще масштабнішою, ніж раніше. Транслюватимуть диктант на всіх платформах Суспільного мовника. Про це повідомило «UA: Суспільне мовлення».



Спецпроект стартуватиме в студії UA: ПЕРШИЙ, а також в ефірі UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура о 9:00. Ведучі в студії розкажуть історію диктанту й дадуть змогу всім охочим підготуватися до написання. Сам же радіодиктант почнеться о 9:15.



Трансляція відбудеться на ресурсах:


радіо — UA: Українське радіо, UA: Радіо Культура;
телебачення — UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та регіональне суспільне телебачення;
інтернет — ютуб-канал та фейсбук-сторінка UA: Українське радіо.

Цьогоріч підготовку диктанту доручили трьом фахівцям. Текст для диктанту написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Науковою консультанткою проекту стала мовознавиця, докторка філологічних наук, професорка Лариса Масенко. Читатиме диктант знаменита акторка з філігранною дикцією Римма Зюбіна, яку відібрали на попередньому кастингу на UA: Українське радіо.



Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проекту. Які саме — організатори не розкривають.



Час для надсилання готового тексту — астрономічна доба. Текст диктанту оприлюднять на сайті UA: Українське радіо 11 листопада об 11:00.



Роботи прийматимуть онлайн та офлайн. Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада. Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку [email protected] Після оприлюднення диктанту електронні листи не прийматимуть.



Для зручності організатори підготували електронну форму для отримання робіт, щоб можна було надіслати диктант за допомогою будь-якого гаджета. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.



Усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія. Результати оголосять упродовж 1–2 місяців залежно від кількості отриманих листів.



Наукова консультантка Радіодиктанту Лариса Масенко підготувала кілька порад для учасників, щоб написати диктант без помилок.






Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів, але щороку диктант розширює межі — у ньому беруть участь представники найрізноманітніших професій, а також відомі спортсмени, актори, бізнесмени та політики.



— Щороку ми отримуємо 20-30 тисяч листів із диктантами від наших слухачів і глядачів. Усі навчальні заклади України отримають розсилку із запрошенням узяти участь у диктанті та покроковою інструкцією, як його писати. Представники дипломатичних місій — також часті учасники радіодиктанту. Але ми працюємо для всіх — у кав’ярнях, музеях, театрах, на виробництвах та в офісах — усюди писатимуть Радіодиктант національної єдності, — зазначив член правління UA: Суспільне мовлення, відповідальний за платформу радіо, керівник проєкту «Радіодиктант» Дмитро Хоркін.


Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка