Полтавці — це переважно жінки з середнім віком до 44 років. Жінки раніше беруть шлюб та у більшості випадків народжують хлопчиків
У Полтаві представили Гендерний паспорт міста — аналітичне дослідження, що показує демографічну ситуацію у місті та ступінь залучення чоловіків і жінок у різні сфери життєдіяльності міста.
Як повідомили у прес-службі Полтавської міськради, з посиланням на Департамент економіки і інвестицій, у паспорті систематизована інформація щодо демографічної ситуації, охорони здоров’я, зайнятості населення, освіти і науки, фізичної культури та спорту, представництва чоловіків і жінок в органах місцевого самоврядування, а також протидії гендерно зумовленому насильству у Полтаві.
Гендерний паспорт розроблений на основі даних, отриманих від Головного управління статистики у Полтавській області, Полтавської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості, виконавчих органів Полтавської міської ради, закладів вищої освіти Полтави.
Ключові факти, отримані у результаті гендерного дослідження:
Комплексне гендерне дослідження виконано в рамках грантового проекту «Підвищення впливу жінок у розбудові місцевого економічного розвитку як запорука успішної реалізації гендерної політики міста Полтави».
Ініціаторами гранту є Департамент економіки і інвестицій, Благодійна організація «Світло надії» та авторський колектив: Тетяна Юрченко, Роман Дрозд, Віта Клименко, Світлана Туль, Ольга Шкурупій.
Співфінансування ініціативи здійснює Міністерство міжнародних справ Канади, яке підтримало спільну діяльність Асоціації міст України та проекту міжнародної технічної допомоги ПРОМІС, який в Україні впроваджує Федерація канадських муніципалітетів.
Розробка гендерної політики міста Полтави на основі гендерного паспорта дасть можливість більш детально зрозуміти рівень гендерної рівності у місті та здійснювати гендерно орієнтоване бюджетування міста, що сприятиме соціально-економічному розвитку громади.
Відповідно до Плану місцевого економічного розвитку міста на 2020-2022 роки, розробка гендерного паспорта міста Полтави коштувала 43,5 тис. грн.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»