Родина 5-річного Гліба просить фінансової допомоги — хлопчик потребує операції, щоб дитина почала чути
Для кожної матері один з найщасливіших моментів у житті — почути довгоочікуване «Мама» від своєї дитини. А дитина росте щасливою, коли чує слова любові від матері щодня. Але часто буває, що щось іде не так. Так сталося і в родині Штефан.
20 серпня 2015 року в них народився довгоочікуваний синочок Гліб. Спочатку все було добре, нічого дивного не було, адже хлопчик грався, видавав відповідні звуки. Але після того як йому виповнився 1 рік, батьки почали помічати, що він не реагує на ім’я, звуки, музику, чи коли дзвенить телефон. Батьки звернулися до лорів. Лікарі направили родину в Київ до Інституту отоларингології ім. Коломійченка, де після детального комп’ютерного медобстеження у листопаді 2016 р. Дитині поставлено діагноз двобічна сенсоневральна туговухість ІІІ ступеня, глухота ІV ступеня.
З того дня сім’я почала життя з новим діагнозом. Одразу придбали звичайні слухові апарати. Але згодом з’ясувалося, що такі апарати занадто слабкі для втрати слуху Гліба. У них він чув тільки окремі звуки.
Поспілкувавшись з родинами діток зі схожим діагнозом, у 2017р. батьки знайшли Центр слухової реабілітації «Аврора» в Києві і слухопротезувались максимально потужними для його втрати слуху слуховими апаратами з надією, що це допоможе йому максимально реабілітуватися. Але в процесі реабілітації зрозуміли — в малюка настільки тяжка втрата слуху, що не допомагають навіть максимально потужні слухові апарати. Прийшли до рішення, що для забезпечення максимального слухомовного розвитку та соціальної адаптації дитині потрібна кохлеарна імплантація, на здійснення якої стали на чергу в Інституті отоларингології ім. Коломійченка на початку 2017 р., і в серпні 2019р. нарешті її дочекалися і проімплантували дитину кохлеарним імплантом на 1 вушко за державний кошт (оскільки за законом передбачено кохлеарну імплантацію лише 1 вуха 1 дитині).
Примітка: Кохлеарний імплант — це система, яка вживлюється в раковину вуха людини, а зовнішня частина — процесор; мікрофон дає сигнал у слуховий нерв, слуховий нерв — до мозку, і дитина чує.
Зараз Гліб на одне вушко чує, на інше повністю глухий. Він ходить у спеціалізований садок у спеціалізовану групу, де з ним кожного дня працює сурдопедагог. Крім того ходить до логопеда-дефектолога, який працює над розвитком мови дитини. Хоча вже й втрачено багато часу на спроби освоєння слухання і мовлення в слухових апаратах, реабілітуватись до нормального рівня все ж можливо. А якщо будуть проімплантовані обидва вушка, то хлопчик буде чути як звичайна людина.
Родина просить допомоги всіх небайдужих, адже система кохлеарної імплантації коштує 25 тис євро і сума є просто непосильною для сім’ї.
Переказати кошти можна на рахунок: 5168 7573 9767 7255 (Штефан Яніна Вікторівна — мама Гліба).
Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»