Соціологи дають останні прогнози перед виборами, згідно з якими за крісло мера змагатимуться Олександр Мамай і Олександр Удовіченко, а в міську раду з великою вірогідністю проходять «Слуга народу» «Рідне місто», «ОПЗЖ» та «ЄС».
Саме такі дані, опитавши полтавців, отримав Київський центр політичних досліджень «KResearch».
— Наші соціологічні заміри вказують на перемогу Удовіченка вже в першому турі, але з невеликою перевагою в 0,7%, — зазначив керівник групи соціологічних проектів компанії Георгій Масло. — Тут треба розуміти причини. Говорять, що от, в Удовіченка є професійно розроблена стратегія розвитку міста, а в Мамая — немає. Я б з обережністю твердив такі речі, адже нічого не змінювати, залишити все, як є, добре воно чи погане — це теж стратегія, і вона має немалу кількість своїх прибічників. Тому в Мамая, як і в Удовіченка, також зберігається досить вагома підтримка в першому турі.
Але в другому турі вона Мамаєві не допоможе, якщо полтавці виступлять проти нього єдиним фронтом. Це єдина умова. Чи об’єднаються вони для цього, залежить і від самого Удовіченка, і від решти кандидатів. Адже вже зараз і Іващенко, й Бублик, і Матковський розуміють, що настав час робити ставку на одного з двох, тому що самі вони — і це вже ясно всім — переможцями не стануть. Надто великий відрив від двох лідерів, який не закрити нічим. Тому варто віддавати свої симпатії або Удовіченку, або Мамаю. Вже зараз, у першому турі.
Згадані й незгадані претенденти вестимуть (а є свідчення, що вже й ведуть!) переговори про співпрацю з лідерами перегонів. Їх успіх залежатиме від «козирів», які матимуть на руках кандидати — тобто, від кількості «штиків» у фракціях, котрі пройдуть до міської та районних рад.
Тут ми звертаємо свій погляд до рейтингу партій. Хто пройде точно? «Слуга народу» як провладна партія (за неї як таку завжди голосує певний відсоток виборців), «Рідне місто» (як місцева й «господарницька»), «ОПЗЖ», «ЄС» (як опозиційні з різних полюсів). Менші шанси має «Батьківщина» (за старою електоральною пам’яттю), ще менші — Каплін і «Свобода» як представники радикальних сил. Ми можемо припустити, що Іващенко («СН») й Бублик («Свобода») виступлять проти Мамая, а Матковський («Батьківщина») зі своїм сателітом Капліним («ППЛ») — проти Удовіченка й «Рідного міста».
Тож, у другому турі важливе саме слово «проти», а не «за». І це «проти» у випадку Мамая перевищує порівняно невелике «проти» Удовіченка. Тому цілком вірогідно, що саме він згуртує прихильників інших кандидатів і, хай без особливого блиску, але переможе колишнього мера.
Аудиторія опитування: мешканці Полтави від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та територією проживання. Вибіркова сукупність: 1800 респондентів (похибка не більше 2,2%), Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Терміни проведення: 12-15 жовтня 2020 р.
За матеріалами Київського центру політичних досліджень «KResearch»