Ігор Піддубний понад 15 років працював у природоохоронній сфері при ОДА та Мінприроди. В обласній раді продовжить опікуватися цим напрямком, адже про екологічні проблеми знає не з чуток.
Ігор Піддубний балотується в округу № 4. До нього належать Білицька, Драбинівська, Карлівська, Кобеляцька, Коломацька, Ланнівська, Мартинівська, Машівська, Михайлівська, Нехворощанська, Новосанжарська, Новоселівська, Скороходівська та Чутівська об’єднані громади. Він іде в депутати, щоб розв’язати низку екологічних проблем, серед яких: знищення лісозахисних смуг, замулення річок, відсутність стратегії поводження з ТПВ тощо.
— Сьогодні область є єдиною в Україні, де діє програма «Ліси Полтавщини». Однак необхідно терміново зупинити неконтрольовану вирубку лісів, зокрема лісівниками. Згідно зі світовим досвідом працівники лісу лише садять дерева та доглядають за ними. Вирубкою та заготівлею займаються переробні підприємства, які перемогли на тендерних торгах із реалізації деревини, — переконаний Ігор Піддубний.
Дерева по периметру полів виконують ґрунтозахисну функцію. Це зазвичай дуби й акації. Через цінність деревини або для того, щоб розширити площу полів, їх часто вирубують. Потрібно навести лад і в цьому питанні.
Чутівка, Оріль, Ворскла, Кобелячок, Псел та інші річки потребують очищення.
— Підтримка річок у прохідному стані дає громадам і робочі місця, і пісок для ігрових майданчиків, і розвиток риболовлі та туризму, — констатує кандидат.
Облаштування полігонів для ТПВ і сортувальних ліній, будівництво сміттєпереробного заводу — це нагальні потреби Полтавщини. Це і створення нових робочих місць, і додаткові фінанси, і ліквідація екологічних проблем. Вони виникають, коли непотріб утилізується неправильно. Яскравий приклад — організація сміттєзвалища у хвойному лісі під Кобеляками.
— Засмічення земель і несанкціоновані звалища — головна проблема об’єднаних громад. Вони мають шанс отримати від області співфінансування екологічних проєктів, міжнародні гранти на створення сортувальних ліній, — розповідає про можливі заходи Ігор Піддубний.
Обласний екологічний фонд покликаний допомогти громадам розв’язувати їхні локальні проблеми.
— Натомість з екофонду виділяли кошти переважно на будівництво каналізаційних очисних споруд і придбання громадам сміттєвозів і асенізаційних машин на базі КрАЗу. Вони завеликі для малих сіл. Крім того, купуючи їх, розв’язуються задачі ЖКГ, а не екологічні проблеми, — наполягає Ігор Піддубний.
Багато років триває реформа екологічної інспекції, і це не йде на користь природі. Екоінспектори повинні бути в кожній громаді, щоб запобігати порушенням природоохоронного законодавства з боку підприємств. Серед них: розорювання берегової лінії річок, скиди промислових стоків на поля, у ліс або річку, незаконне складування сміття тощо.
— Обласна влада, зі свого боку, повинна допомогти громадам, — розмірковує Ігор Анатолійович.
Ігор Піддубний іде в депутати, щоб допомогти громадам впоратися з екологічними викликами сьогодення.
— Усе взаємопов’язане: розв’язання екологічних проблем допоможе подолати й інші. Прибираєте сміттєзвалища — не хворієте, розчищаєте річку — створюєте робочі місця та розвиваєте туризм, — переконаний кандидат у депутати обласної ради.
Анна МАНКІВ