Ігор Піддубний балотується в депутати обласної ради від «Слуги Народу» в округу № 4. До нього належать Білицька, Драбинівська, Карлівська, Кобеляцька, Коломацька, Ланнівська, Мартинівська, Машівська, Михайлівська, Нехворощанська, Новосанжарська, Новоселівська, Скороходівська та Чутівська об’єднані громади.
У разі обрання Ігор Піддубний хоче потрапити до комісії з питань екології та раціонального природокористування Полтавської обласної ради. Понад 15 років Ігор Анатолійович працював у цій сфері при ОДА та Мінприроди.
— Про охорону природного середовища я багато знаю. Досвідом і вміннями радо поділюся з колегами-депутатами всіх рівнів і об’єднаними громадами, — говорить кандидат у депутати.
Його передвиборча програма складається з кількох важливих блоків: екологічного, щодо створення нових робочих місць і бюджетоутворювального.
На думку Ігоря Піддубного, у природоохоронній сфері потрібно керуватися принципом рятувальників «захистити, врятувати, допомогти». Ідеться про те, що депутати обласної ради можуть:
Крім того, природоохоронна сфера потребує своїх «стражів».
— Пропоную створити Інститут екологічних інспекторів на рівні області. Деякі об’єднані громади вже почали впроваджувати в себе подібні посади. Екоінспектори повинні постійно контролювати дотримання підприємствами законодавства про охорону навколишнього середовища. Екологічні інспектори повинні бути в усіх органах місцевого самоврядування. Це дозволить швидше фіксувати порушення та штрафувати за них, — зазначає Ігор Піддубний.
Розв’язання екологічних проблем — це запорука створення нових робочих місць.
На Полтавщині 1 500 тільки офіційних сміттєзвалищ. Але немає жодного переробного підприємства. Робота з сортуванням і переробкою твердих побутових відходів у всьому світі — додаткові робочі місця. Крім того, обласна влада повинна залучити для цього грантові кошти з ЄС і міжнародних інституцій та фінансування з Державного фонду регіонального розвитку.
Чутівка, Оріль, Ворскла, Кобелячок, Псел й інші малі та середні річки Полтавщини сьогодні в жахливому стані. Не тільки місцева влада повинна займатися їх очищенням і укріпленням берегів. Може допомогти й обласна за рахунок коштів екологічного фонду.
Місцеві бюджети залежать від податків і зборів, деякі з яких реально збільшити на їхню користь.
— Обласна рада може також частково вплинути на розподіл екологічного податку. Сьогодні 45% з нього йдуть до державного бюджету, 55% — до місцевих. Пропоную збільшити екологічні надходження до місцевих бюджетів, — зазначає кандидат у депутати.
Так само несправедливим є розподіл рентних платежів за використання надр. 95% цього податку підприємства при видобутку корисних копалин сплачують до державного бюджету. 2% залишаються в області, 3% отримують об’єднані громади. Ігор Піддубний пропонує звернутися до центральної влади з проханням збільшити цей відсоток для місцевих бюджетів. При використанні природних ресурсів виникають екологічні й інфраструктурні проблеми, які з Києва не видно. Розв’язувати їх — громадам.
— Підприємства, які працюють у громадах, повинні сплачувати податки не за місцем реєстрації, а місцем фактичної діяльності. Обласні депутати разом з органами місцевого самоврядування можуть запропонувати їм податкові пільги за умови, якщо вони перереєструють бізнес, — вважає кандидат.
Ігор Піддубний іде в депутати, щоб допомогти громадам впоратися з викликами сьогодення: екологічними, фінансовими, людським фактором.
— Приємно, що ми спостерігаємо початок конкуренції між громадами за створення кращих умов для мешканців. Тут обласна влада просто зобов’язана підключитися. Власне, у цьому й полягає суть роботи обласних депутатів: допомагати громадам і контролювати розв’язання питань, спільних для всіх, — підкреслює Ігор Піддубний.
Анна МАНКІВ