Олександр Мамай повідомив про плани отримати потужну фракцію «За майбутнє» в Полтавській облраді та завести в міську якнайбільше своїх депутатів
Після неофіційної інформації про те, що Олександр Мамай піде на вибори під прапором нової всеукраїнської партії «За майбутнє», ми отримали підтвердження цього від самого Олександра Федоровича, який відповів на низку наших запитань з приводу його оцінок та планів на майбутнє, яке увійшло до назви політичної партії.
— Ми з мером Кременчука Віталієм Малецьким виходили з математики, яка є точною наукою. Полтавська та Кременчуцька ОТГ — це 40% виборців та 60% територій. Тому, якщо у Кременчуці партія набирає 20%, а у Полтаві — 15-20%, то це буде 10% на виборах до Полтавської облради. А це 12-13 наших депутатів. Це буде потужна фракція, — поділився розрахунками Олександр Мамай.
Очолить обласний список «За майбутнє» — Валерій Пархоменко, який у 2019 році планував бути в команді Сергія Корявченкова у разі його обрання губернатором. Такі послуги радника Валерій Пархоменко міг запропонувати, виходячи з досвіду роботи на посаді заступника голови ПОДА за часів президентства Віктора Януковича. Також Валерій Пархоменко наразі очолює партію «Народ», від якої спочатку хотів балотуватися Олександр Мамай.
Щодо партійного списку до Полтавської міськради, то Олександр Мамай повідомив, що він йтиме першим номером. У списку будуть присутні Євген Дикань, Маріанна Соліман, Максим Малько, Сергій Бойко, Ігор Еренбург та Володимир Корнійчук.
Ознайомившись із амбіційними планами партії, ми перейшли до оцінок стану справ у Полтаві та перспектив розвитку, адже Олександр Мамай, як і під час попередньої виборчої кампанії, публічно не говорить про це.
Екс-мер вважає, що місто не повинно брати кредити, а натомість має тримати кошти на депозиті, як це він практикував. На думку Олександра Мамая, реконструкція фонтанів потрібна, але не зараз. На зекономлені кошти Полтава могла б закупити кілька тролейбусів власними коштами. Також політик вважає, що одним із завдань партії — є перехід «Полтававодоканалу» до міської комунальної власності, щоб оперативно вирішувати питання з аварійними комунікаціями.
Також він скептично ставиться до великих сум, які витрачаються на утримання доріг у Полтаві і просить порівняти суми, які витрачають на підряди зараз і за його каденції. На його думку, таке освоювання бюджету — це «агонія влади».
Щодо ініціативи нинішньої коаліції запровадити в громадському транспорті електронний квиток, то Олександр Мамай підтримує таку ініціативу, але до виборів про це зарано говорити.
На тему передчасності прогнозів Олександр Мамай відповів і в контексті запитання про майбутню коаліцію. Він попросив зачекати, адже поки що ніхто точно не знає, який результат восени матиме «Слуга народу». Саме тому він також не зміг відповісти, чи будуть його знову відкликати вже новий склад ради.
Щодо походу своєї соратниці Оксани Деркач на вибори під прапором «ОПЗЖ», то двічі мер назвав це її особистим вибором, до якого він не має жодного стосунку. А щодо свого «розводу» з цієї партією і обіцянками нардепа Іллі Киви посадити його на лаву підсудних, Олександр Мамай відповів, що під час парламентських виборів у 2019 року центральне керівництво ОПЗЖ «не побачило» його у Полтаві. Щодо теми «посадок», то він вважає, що садить не Кива, а суд, коли для цього є аргументовані докази.
Спілкуватись із Олександром Мамаєм можна довго, адже, як ми вже відзначали, він використовує звичну виборчу стратегію — нічого не говорити і не обіцяти. Але наш співрозмовник послався на брак часу та пообіцяв приблизно через 10 днів офіційно представити свою команду.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»