Андрій Матковський купив «Батьківщину» Полтави, як кажуть «з потрохами» — це новина номер один на політичному полі обласного центру. Як так сталось?
Чому ВО «Батьківщина», яка позиціонує себе як непримиримий борець проти корупції, яка відстоює принципи прозорої економіки й політики та традиційні сімейні цінності, раптом «лягла» під Матковського, на якому, як кажуть у Полтаві «клейма ніде ставити»? Яка логіка в тому, щоб знову робити ставки на особу, яка одного разу вже зрадила «Батьківщину»?
Досить помітним є той факт, що у блогах та соцмережах все частіше, особливо після несподіваного тандему Ляшко-Тимошенко, почали з’являтися коментарі про те, що леді Ю продає партійну франшизу бажаючим (чи спроможним?), не маючи надії на подальшу активну політичну кар’єру. І цей процес є досить дивним і гарячковим. Є й інша версія. Напередодні місцевих виборів у таборі «Батьківщини» вирішили залучити знакових особистостей для того, щоб підвищити рейтинг партії та взяти в результаті перегонів якщо не «золото» (що малоймовірно), то хоча б «срібло» чи «бронзу».
За чутками, активно впроваджує цю ідею в таборі Тимошенко — Дубіль, відомий на всю Україну своїми аферами під час виборчих кампаній, який, до речі, активно контактує з Матковським. Про методи пана Дубіля, який очолював Чернігівську парторганізацію, можна прочитати тут.
Це саме з подачі Дубіля партійні організації в усіх областях України активно продаються, подекуди навіть тим особам, з якими партійці боролись. Зате цих осіб знають і в них є гроші. Ці принципи, якщо можна так сказати, — головні. І ось ці старі-нові заводять свої команди, викидаючи партійців, які не рік і не два працювали, встановлюють свої порядки і фактично нищать кадрову партійну структуру, — те єдине цінне, що є в «Батьківщини».
Але повернемося до «шлюбу» голови фракції «Солідарність» у Полтавській міськраді Матковського з «Батьківщиною». Того самого Матковського, який ще кілька тижнів тому оголосив у ЗМІ війну «Батьківщині» в Полтаві і «мочив» її всіма способами.
Що можна сказати про нього? Нічого хорошого, окрім того, що має зараз високий антирейтинг. Матковський як політик повністю себе дискредитував, адже люди пам’ятають «мера-половинку». Пам’ятають полтавці і приватизацію басейну «Спартак», комбінації зі страховою компанією дружини Матковського, освоєння міського бюджету та багато іншого, що супроводжує весь шлях цього місцевого політика. Саме тому він і програв двоє виборів на посаду мера.
І зараз жодна з партій не захотіла брати його в свою команду! Бо політичне майбутнє Матковського є дуже сумнівним, а сама причетність людини з таким високим антирейтингом для будь-якої політсили призведе до вкрай високих електоральних втрат.
То що матиме «Батьківщина» від цього союзу? Катастрофічне падіння рейтингу політсили, втрата структури і кістяка партійців. Все. Навіть якщо станеться диво і Матковський стане мером, не факт, що він залишиться вірним своїм союзникам. Ті ж самі ризики, коли він заведе в міськраду підконтрольних депутатів. Тож «Батьківщина» для Матковського зараз тільки засіб. Щось на зразок іграшки з секс-шопу. Окрім того, очевидною вигодою є те, що купивши міську «Батьківщину», Матковський позбувається від тих, хто йому шкодив.
А тому «шлюб» між ним і політсилою можна назвати нерівним. Це «1+1» може дати у підсумку «1-1», тобто нуль.
Полтавські партійці в щоці від таких перспектив, однак київська «Батьківщина» вважає «вливання» Матковського вигідним для себе. У випадку із цією кандидатурою так думати може тільки або самогубця, або продавець товару, який втрачає цінність і його треба терміново «втюхати» будь-кому.
Як би там не було, але видовище, коли гине найрейтинговіша колись у Полтаві політсила, — невеселе...
Микола ЗІНЧЕНКО, член «Батьківщини» (м. Лубни)