Управління освіти Полтави замовило послуги харчування для останніх 17 шкіл за 13 млн грн — тепер дітей-пільговиків з усіх 39 шкіл міста годуватимуть за договорами
15 липня управління освіти Полтавського міськвиконкому уклало договір на забезпечення пільгового харчування для 17 шкіл міста. Послуги, вартістю 13 млн грн, надаватиме ТОВ «Командор», яке вже судиться з управлінням через борг за організацію харчування без договору.
Нагадаємо, право на безоплатне харчування у школах Полтави мають усі учні 1-4 класів, а також пільговики з 5-12 класів. Відповідно до актуального списку міськвиконкому, до числа пільгових категорій входять діти-сироти, діти з особливими потребами, діти внутрішньо переміщених осіб або постраждалі внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів тощо.
Після річної перерви, із застосуванням практики «відшкодування» батькам пільговиків вартості харчування, наприкінці 2019-го Полтава повернулася до того, аби замовляти послуги гарячого пільгового харчування через конкурси.
Поки тривав тендерний процес, підприємці погодилися годувати учнів початкових класів та пільговиків зі списку без укладання договорів. Відповідно, кошти отримали не всі і не в повному обсязі. На початку літа один з таких постачальників ТОВ «Командор» звернувся до суду. Він намагається отримати від міста 2,8 млн грн за те, що протягом січня-березня годував учнів майже половини шкіл Полтави. Наступне засідання по справі призначене на кінець липня.
Останній, оголошений у березні, тендер на таке харчування містив перелік 17 шкіл, серед яких більшість — ті, їжу для яких поставляло якраз ТОВ «Командор». Крім нього, у торгах брали учать ДП «Електромотор-торг» і ТОВ «ТК «Світ продуктів», пов’язану з давнім постачальником продуктів у Полтаві Володимиром Сергієнком.
Останню компанію можна не брати у розрахунок, оскільки її та «Командор» не можна вважати конкурентами. Обидві фірми у документах вказують спільну базу на вул. Зіньківській, 51/2 («Полтавахолод»). Пропозицію єдиного справжнього конкурента «Електромотор-торг» управління освіти навіть не допустило до аукціону.
ТОВ «Командор» поскаржилося до Антимонопольного комітету через те, що серед документів ДП «Електромотор-торг» були медичні книжки та дипломи тих же кухарів, які працюють у «Командора». При цьому, номери документів різних людей збігалися.
У результаті участь ТОВ «Світ продуктів» у тендері дало змогу його не скасовувати і договір на 13 млн грн уклали із ТОВ «Командор». Згідно з ним, компанія надаватиме послуги пільгового харчування у 17 школах упродовж 73 днів — з початку навчального року і до кінця календарного 2020 року.
За 1,5 години після публікації контракту, управління освіти завантажило на ProZorro додаткову угоду. У ній сторони передбачили виключення пункту харчування в пришкільних таборах, оскільки через пандемію вони цього року не працюють.
Окрім того, цим документом була збільшена кількість пільговиків на 541 дитину. Оскільки вартість харчування за договором складає 20 грн/порція, за сприятливих умов, це дозволить «Командору» додатково отримати 789 тис. грн.
З постачальниками харчування інших шкіл управління освіти також уклало додаткові угоди, якими зменшило обсяги поставок. Зрозуміти, чи змінилася кількість пільговиків в інших ЗОШ неможливо — на відміну від договору з ТОВ «Командор», решта угод не мали інформації про нову вартість сніданку та кількість пільговиків.
* — в ПШ та НВК окрім школярів підприємці годують дошкільнят.
Загалом же карантин дозволить зекономити на харчуванні дітей 39 шкіл щонайменше 18,7 млн грн. Замість запланованих за початковими договорами 44,1 млн грн, постачальники отримають максимум 25,4 млн грн в рамках зменшених додаткових угод.
Довідково. Співвласниками ТОВ «Половки» є Олег Кібальник (93,8%), Максим Кібальник (5,92%), Ліна Кібальник (0,16%) та Світлана Олійник (0,12%). Співвласниками ТОВ «Нове відродження» є родичі депутата ПМР Григорія Сахна — Костянтин Сахно (80%) та Зінаїда Сахно (20%). «Електромотор-торг» є дочірнім підприємством ПрАТ «Електромотор», його кінцевий бенефіціар — Сергій Кожемяко. Співвласниками ТОВ «Командор» є Олександр Бунін (45,29%), Валентина Журавльова (45,18%) та Руслан Журавльов (9,53%).
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»