Авторизация

Вісті з Полтави - Полтава замовила реставрацію історичної будівлі на Стрітенській за 15,8 млн грн — всі дешевші пропозиції чиновники відхилили


Вісті з Полтави - Полтава замовила реставрацію історичної будівлі на Стрітенській за 15,8 млн грн — всі дешевші пропозиції чиновники відхилили

Історична будівля початкової школи № 43 (колишня СНВК № 26 «Перші кроки») на вул. Стрітенській, 20

У Полтаві реставрація історичної будівлі початкової школи № 43 на вул. Стрітенській коштуватиме 15,8 млн грн, бо чиновники відхилили пропозиції, дешевші на 0,7-3 млн грн


7 липня управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому уклало договір на реставрацію історичної будівлі на вул. Стрітенській, 20, де розташована початкова школа № 43 (колишній CНВК № 26 «Перші кроки»). Роботи, вартістю, 15,8 млн грн виконуватиме полтавське ТОВ «Технобуд-Україна». Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу ProZorro.



Тендер на ці ремонтні роботи місто оголосило 20 травня. Очікувану вартість оцінили у 16 млн грн. Цю суму визначили проектанти з ТОВ «Полтаваагропроект», які отримали за свою роботу 1,2 млн грн.



На конкурс подалися чотири компанії із наступними пропозиціями.


Учасник, ТОВ
Первинна
пропозиція, грн

Остаточна
пропозиція, грн

СВ-Білдінг
12 724 479,71
12 724 479,71
Газонафтовий промисловий комплекс
15 049 045,20
15 049 045,20
Технобуд-Україна
15 797 640,85
15 797 640,85
Будімперія 2017
15 850 856,00
15 850 856,00

Жоден з конкурентів не став знижувати пропозиції, а притримувався тієї ціни, з якою зайшов на конкурс. «СВ-Білдінг» та «Газонафтовий промисловий комплекс» не змогли отримати замовлення, бо їхні пропозиції відхилили. Причини в обох аналогічні: учасники не надали підтвердження наявності у них тієї техніки, яку вони вказали у кошторисі.



УКБ дало цим двом компаніям добу на усунення невідповідностей, але ніхто з них цього не зробив. У ТОВ "СВ-Білдінг" пояснили, що така вимога була поза рамками закону. На ProZorro компанія опублікувала документ, у якому пояснила, чому замовник не може вимагати подібних документів.



Як пояснив представник «СВ-Білдінг», управління капбудівництва і не вимагало такої відповідності кошторису і техніки. У тендерній документації говорилося лише про наявність достатньої матеріально-технічної бази.



Оскільки компанія не встигла виправити недоліки і оскаржити відхилення, вона висунула вимогу надати розширену інформацію про причини невідповідності. У відповідь управління капбудівництва перерахувало техніку з кошторису «СВ-Білдінг» і за 5 днів уклало договір із ТОВ «Технобуд-Україна».



Представники ТОВ «СВ-Білдінг» знайшли порушення у документах переможця, однак скаргу на це подати не встигли. Зокрема, те обладнання, аналог якому пропонує використовувати «Технобуд-Україна», не відповідає призначенню і не може бути використані для таких робіт.



Наприклад, замість пневматичного гайковерта переможець планує використовувати акумуляторний шурупокрут, який має зовсім інше призначення і не здатний впоратись з завданням. А замість автонавантажувачів, гідравлічних підіймачів та автопідіймачів «Технобуд-Україна» застосовуватиме вантажний автокран, який не має безпечної люльки для підйому людей і може працювати лише зі звичайними вантажами. До того ж, фірма не підтвердила право власності на цю техніку, а лише надала копії видаткових накладних, а також мала низку інших порушень у календарному графіку тощо.



Попри ці недоліки, управління капбудівництва підписало контракт саме з ТОВ «Технобуд-Україна». Відмовившись від укладання дешевшого договору, посадовці втратили можливість зекономити 3 млн грн.



За умовами угоди, підрядник має відреставрувати будівлю школи до кінця наступного року, але матиме право на продовження терміну виконання. Також компанія може отримати аванс — не більше 30%, тобто 4,7 млн грн. Також документ передбачає, що у 2020 році підряднику зможуть заплатити не більше 5,7 млн грн за роботи.







Тріщини у стінах історичної будівлі

За планом, за 1,5 роки «Технобуд-Україна» повинен оновити фундамент, підлогу вентиляцію, водопровідні та електромережі, замінити дах, змонтувати підйомник для людей з інвалідністю, а також відремонтувати приміщення та фасад тощо. На все це він має надати 10 років гарантії.



Нагадаємо, у 2016 році ФОП Зінов’єв Олег Леонідович отримав 950 тис. грн за заміну вікон у будівлі дитсадка. Окрім того, з 2018 року для закладу будують додатковий корпус, у якому розташують харчоблок та пральню. Роботи виконує ТОВ «Газонафтовий промисловий комплекс», яке належить депутату Полтавської облради Ігорю Горжію і яке не змогло перемогти на цьому тендері. На сьогодні, будівельні роботи, вартість яких оцінюється у 16,4 млн грн, майже завершені.



Політичну відповідальність за капітальне будівництво та фінанси у місті несе ВО «Батьківщина». Її представник — Ігор Федій — вже рік займає посаду першого заступника міського голови.


Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?