Конкурсна комісія обрала нових директорів для двох закладів, та залишила чинних для трьох лікарень
Конкурсна комісія провела засідання й 17 липня оголосила результати співбесід із претендентами на посади директорів медичних закладів міста. Готові результати по шістьох закладам, інші шість оголосять незабаром.
Медзаклад
На посаду керівників 3-ї міської поліклініки та 4-ї лікарні подавалися по два кандидати, і нові претенденти виграли у колишніх керівників. А де було без конкуренції, комісія просто затверджувала чинних директорів.
Коротко опишемо як проходив конкурс. Виступи можна переглянути на Youtube, але опублікували лише частину виступів претендентів.
Кандидатам давали 15 хвилин на презентацію свого медзакладу і 15 хвилин співбесіди із конкурсною комісією.
Чинні керівники розповідали про досягнення своїх закладів: більше досліджень, більше вилікуваних пацієнтів, закупка нової техніки. З планів підвищити ефективність діяльності, якість медичних послуг, підвищення кваліфікації лікарів та збільшення грошових надбавок.
Наприклад, в.о. директора 5-ї лікарні Вячеслав Томенко розповів, що через коронавірус їх заклад отримав таку кількість коштів, якої раніше не було. На лікарню було виділено 27 мільйонів гривень. У лікарні провели велику роботу і тепер вона відповідає усім вимогам Національна служба здоров’я України.
В.о. директора 2-ї лікарні Євген Іщейкін також розповів про фінансове покращення у 2020 році. Придбали нову апаратуру і зараз вона допомагає лікувати пацієнтів. Цього року близько 50% всіх виділених коштів витрачають на заробітні плати, решту — на забезпечення лікарні. Раніше такого співвідношення ніколи не було, 80-83% асигнувань йшли на зарплати лікарів, а на покращення медзакладу залишалося значно менше. Збільшилася вартість ліжко-місця. Раніше вартість складала 350-400 грн на день, а сьогодні 1200 грн на день. Сьогодні на 240 ліжках всього знаходиться 95 осіб.
Серед проблем лікарі зазначили необхідність ремонтів, зокрема утеплення фасадів. Також існують проблеми із раціоном для хворих. Деякі лікарні не пристосувалися до реформи й не мають стабільного потоку пацієнтів. Деяким лікарям складно працювати з електронною системою eHealth — для них вона уповільнює прийом пацієнта, а не допомагає. Крім цього, директори медзакладів поскаржилися, що є відтік кваліфікованих лікарів в приватні клініки, а пацієнти стали вимогливішими до якості медичних послуг. Загалом в Полтаві спостерігається старіння населення та міграція молодих людей за кордон.
Результати по інших шістьом закладам, де також обирають директорів, оголосять незабаром.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»