Авторизация

Вісті з Полтави - До Полтавської міськради можуть пройти шість партій — результати соціологічного опитування


Вісті з Полтави - До Полтавської міськради можуть пройти шість партій — результати соціологічного опитування

За результатами останніх соцопитувань, якщо б вибори до Полтавської міськради відбувалися найближчої неділі, туди б пройшло шість партій, жодна з яких не мала би монобільшості


Якби місцеві вибори проводилися не 25 жовтня, а найближчої неділі, 25% полтавців, які уже визначилися і підуть на вибори, проголосувала би за Олександра Мамая на посаді міського голови. Що ж до вибору депутатів, то 5% бар’єр подолали б шість партій, яким довелося б домовлятися між собою. Це дані соціологічних опитувань компанії маркетингових та соцдосліджень в Україні Active Group, проведених тиждень тому, результати яких «Полтавщина» отримала з власних джерел.



Опитування проводили 4-8 липня серед респондентів, старших від 18 років. Загалом опитали 2500 чоловіків та жінок, які живуть у Полтаві. Похибка складає 3%.



На питання «Якби вибори на посаду міського голови відбувалися наступної неділі, за кого з цих кандидатів Ви б проголосували?», 27,1% полтавців не змогли відповісти, а 6% відповіли, що не підуть на вибори. Решта відповідей розподілилися наступним чином:


Олександр Мамай — 25,1%
Олександр Удовіченко — 11,4%
Сергій Каплін — 7,0%
кандидат від «Слуги народу» — 5,4%
Юрій Бублик — 4,9%
інша людина — 2,8%
Олександр Шамота — 2,3%
Андрій Матковський — 2,0%
Олексій Чепурко — 1,7%
Олег Бєлоножко — 1,4%
Світлана Нестуля — 1,0%
Євген Ніколаєнко — 0,9%
Сергій Іващенко — 0,7%
Олег Хардін — 0,4%

Тобто до другого туру виборів вийшли б Олександр Мамай та Олександр Удовіченко. Обох респонденти описують як господарників, про яких «добре відгукуються люди». При цьому, останнього найбільше підтримали б люди від 50-ти до 59-ти років, а його конкурента — усі вікові категорії. Водночас Удовіченка описують як «нерішучого», «застарого» й існує думка, що вибори йому взагалі не потрібні. До того ж, опитувані вважають, що і він, і Мамай активізуються лише під час виборів. Останнього також вважають «популістом зі слабким характером».



Під час дослідження соціологи також змоделювали, як розподілилися б голоси полтавців у другому турі в розрізі чотирьох пар кандидатів, в кожній з яких присутній Олександр Мамай. Результат показав, що колишній міський голова переміг би кожного з чотирьох у парі і найбільшу конкуренцію йому зміг би скласти Олександр Удовіченко.



1. Мамай Олександр — 34,8%
2. Удовіченко Олександр — 25,5%



1. Мамай Олександр — 42,9%
2. кандидат від Слуги Народу — 15,7%



1. Мамай Олександр — 44,0%
2. Каплін Сергій — 13,0%



1. Мамай Олександр — 52,2%
2. Шамота Олександр — 7,1%



Серед цих імен найбільший антирейтинг в Андрія Матковського. За нього у жодному разі не проголосували б 24,9% респондентів, які описують його як «слизького» і «пристосуванця», «який лише красиво говорить і не доробляє справи». Після нього в цьому розрізі йде Олександр Мамай — із 19,3% та Олександр Шамота — 19,1%. Останнього негативно описують, згадуючи будівництво фонтана та спосіб, у який він прийшов до влади.



Що стосується депутатів, із якими довелося би працювати Олександру Мамаю після перемоги, то до міськради, де буде 54 депутати, пройшли б шість партій із таким розподілом:


«Слуга народу» — 18 депутатів (15,8% голосів);
«Опозиційна платформа — За життя» — 10 депутатів (8,6% голосів);
ВО «Батьківщина — 8 депутатів (7% голосів);
«Рідне місто» — 7 депутатів (6,2% голосів);
«Європейська солідарність» — 6 депутатів (5,3% голосів);
«Партія простих людей Сергія Капліна» — 5 депутатів (3,8% голосів).

Відсоток розподілу голосів приблизний і в тексті вказаний без врахування розподілу тих 27,4%, яким було важко назвати партію. Розподіл кількості депутатів по фракціях вказаний з урахуванням того, що ця частина розділиться пропорційно тенденції.



Група, яка проводила опитування, перевірила і впізнаваність можливих кандидатів. Найбільше люди, на сьогодні, знають Олександра Мамая, Андрія Матковського та Олександра Шамоту, найменше — про Олега Хардіна, Сергія Іващенка та Євгена Ніколаєнка.



Також респондентів спитали, хто, на їхню думку, є винуватцем існуючого стану справ у місті. 40% було важко відповісти на це питання, а 12,3% поклали провину на Олександра Шамоту. 11,7% назвали винним Петра Порошенка, ще 11% — самих мешканців Полтави, 8% — Володимира Зеленського.



Нагадаємо, тиждень тому «Полтавщина» отримала результати соцопитування іншої групи, які проводилися у червні. Згідно з ними, за Олександра Мамая були готові проголосувати 38% виборців, які вже визначилися з кандидатом та підуть на вибори, за кандидата від «Слуги народу» — 22%.


Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?