У Полтаві оголосили тендер на реконструкцію вулиці Симона Петлюри (Артема) за 79 млн грн, яка, попередньо, триватиме не менше, ніж 1,5 року
7 липня управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому оголосило тендер на реконструкцію 1056 метрів вул. Симона Петлюри від вул. Олеся Гончара до вул. Огнівської. Роботи на площі у 8960 м2 попередньо оцінили у 79,1 млн грн. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу ProZorro.
Нагадаємо, про плани розширити дорогу, яка йде повз 1-шу міську лікарню, влада Полтави почала говорити ще у 2012 році. Основною метою таких заходів був запуск громадського транспорту, пристосованого для маломобільних груп населення.
Навесні 2012 року ТОВ «Проектне підприємство «Полтавакомундорпроект» виготовило три проекти реконструкції: вул. Колективної / вул. Огнівської, вул. Нікітченка та тодішньої вул. Артема (зараз Петлюри). За задумом, розширення цих вулиць не просто дало б дорогу для великих низькопідлогових автобусів, а й стало би частиною велоінфраструктури та створило б ще одне «кільце», яке б поєднало центр міста із мікрорайонами Сади-2 та Огнівка — через 1-шу міськлікарню.
Після того, як проекти пройшли експертизу, місто чекало закінчення тендера, аби почати роботи. Втім, вже у серпні 2012-го прес-служба міськради повідомила, що коштів на реконструкцію вул. Артема у річному бюджеті немає.
Про розробки забули на 2 роки й у 2014-му до Генплану забудови Полтави міськрада додала тролейбусну лінію на Огнівці та Садах-2, яка б мала там з’явитися у 2017-му. Потім ще 4 роки жодних кроків до цього більше не робили.
У 2016-му частина уже вул. Петлюри від вул. Соборності до вул. Олеся Гончара зазнала просто капітального ремонту. У 2017-му ПрАТ «УМБ № 23» розпочало реконструкцію вул. Нікітченка, а наступного року міська влада нагадала про обіцяну тролейбусну лінію. Відповідні плани внесли до Програми розвитку міського електротранспорту, оцінивши 3-річні роботи в 11,3 млн грн.
Також у 2018 році управління ЖКГ замовило коригування проектів 6-річної давнини: реконструкції вул. Симона Петлюри (від вул. Олеся Гончара до вул. Огнівської) та реконструкція вул. Колективної та вул. Огнівської. Обидві розробки виконав той самий «Полтавакомундорпроект». Приступити до ремонту двох останніх намагалися того ж року, але тендери були провалені кілька разів.
ПП «Будгарант-7» приступив до реконструкції вул. Колективної та вул. Огнівської у 2019 році — за 36,5 млн грн. Наразі роботи на завершальному етапі.
У березні 2020 року проект розширення вул. Симона Петлюри зазнав чергових змін. Тепер коригування виконував Роман Мягкохліб — через ФОП Йовенко. За роботи він отримав 1,38 млн грн.
Після експертизи відкоригованого проекту УЖКГ оголосило сам тендер. За підрахунками Мягкохліба, очікувана вартість розширення вулиці складає 79,1 млн грн. Подання пропозицій триватиме до 23 липня. Наступного дня призначений аукціон.
Згідно з тендерною документацією, окрім вирубки дерев під розширення, укладання асфальту, його підсилення та заміни поребриків, на вулиці також заплановано:
Підрядник, який отримає контракт, виконуватиме роботи, попередньо, до 8 грудня 2021 року.
Додамо, що, за підрахунками «Полтавакомундорпроекту», у 2012 році орієнтовна вартість реконструкції вул. Петлюри (тоді Артема) складала 10 млн грн. За тодішнім курсом, це $1,25 млн. Тепер аналогічні роботи оцінили у 79,1 млн грн, що за сьогоднішнім курсом становить $2,92 млн. Припускаємо, що на суттєве здорожчання робіт вплинули інфляція, додаткові роботи, які включили до проекту, та збільшення зарплат будівельників.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»