Полтава замовила київській компанії 950 баків для скла, паперу, пластику та змішаних відходів по 13 тисяч гривень кожний
Полтавське КАТП-1628 підписало 4 договори на 950 баків під роздільний та змішаний збір сміття на загальну суму 12,6 млн грн. Усі контейнери постачатиме київське ТОВ «Торгівельна компанія «Автофаворит». Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу ProZorro.
Нагадаємо, 10 квітня комунальне підприємство оголосило шість тендерів на 1270 сміттєвих контейнерів різного призначення.
* - опубліковане повідомлення про намір укласти договір
Наразі закінченими є чотири з них. В усіх чотирьох торгах участь брали три компанії: ПрАТ «Барський машинобудівний завод», ТОВ «Ренток груп» і ТОВ «ТК «Автофаворит». Усі чотири рази барська компанія пропонувала майже удвічі нижчі ціни, однак її пропозиції відхиляли через невідповідність та проблеми з документами.
Щодо решти двох учасників, то малоймовірно, що вони були справжніми конкурентами. Різниця між їхніми пропозиціями завжди складала 2-3 тис. грн, а судячи із зображень товару у тендерній документації, фірми пропонують однакові контейнери. «Ренток груп» і «ТК «Автофаворит» брали участь і в аналогічних торішніх тендерах КАТП, які потім були скасовані. Їх тодішній конкурент запорізьке ТОВ «ЮгСталь» говорило, що компанії пов’язані. Про це, наприклад, заявлялося у скарзі в рамках закупівлі сміттєвих баків в Авдіївці.
Те саме ТОВ «ЮгСталь» надсилало скарги про усунення дискримінаційних умов в тендерній документації і щодо усіх чотирьох завершених закупівель полтавського КАТП. АМКУ підтвердив наявність порушень і замовник їх виправив. Після цього договори були укладені.
Усі чотири документи КАТП-1628 опублікувало 2 липня — у першу годину початку доби. Найімовірніше, це робилося, аби конкуренти мали менше можливостей на оскарження.
За умовами контрактів, поставити 950 контейнерів «ТК «Автофаворит» має упродовж двох днів з моменту отримання заявки від замовника. Такі заявки КАТП може надіслати до кінця року, але намагатиметься якомога швидше. Кошти за товар постачальник отримає лише після того, як у КАТП-1628 будуть усі баки.
Судячи з документів переможця, вони матимуть логотип КАТП і розрізнятимуться за кольорами кришок — один колір під один тип сміття. За задумом КАТП-1628, контейнери під пластик матимуть оранжеві/жовті кришки, під скло — зелений, а під папір — синій.
Окрім того, на етапі підписання договори на постачання ще 250 контейнерів для збору скла та 70 — для портальних сміттєвозів під великогабаритне сміття.
Додамо, що придбати такі самі контейнери Полтавське КАТП-1628 намагалося увесь минулий рік. Для цього у бюджеті закладали 22 млн грн. Упродовж травня-листопада 2019-го комунальне підприємство оголосило не менше 11 тендерів, більшість з яких дублювало один одного. Це робилося для «підстрахування» заблокованих закупівель.
У результаті КАТП спочатку «влипло» у фіктивний тендер з однаковими плямами від сканера у різних учасників. Потім запорізьке ТОВ «ЮгСталь», яке вже працювало з містом і поставило нібито неякісні баки, почало блокувати тендери за допомогою скарг. Врешті-решт, під кінець року організатор торгів вирішив скасувати їх усі через «зменшення видатків». Вже на початку 2020 року керівник КАТП-1628 вчергове публічно розкритикував тендерну діяльність запорізького підприємства, звинувативши його у зриві конкурсів.
Нагадаємо, роздільний збір сміття у Полтаві запровадили на початку минулого року. Щоб запустити цей процес, Полтавське КАТП-1628 протягом року власними силами переобладнало близько 300 звичайних контейнерів для збору скла, пластика та паперу. За цей час комунальне підприємство продало вторсировини на понад 3 млн грн.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»