Авторизация

Вісті з Полтави - Юрій Бражник: Як можна перетворити старі будівлі Полтави на майданчики для молоді та ефективно їх використовувати


Вісті з Полтави - Юрій Бражник: Як можна перетворити старі будівлі Полтави на майданчики для молоді та ефективно їх використовувати

Полтава — зелене та гарне місто з цікавою історією, великою кількістю пам’яток та старих будинків. Але вони знаходяться в жахливому, розваленому стані, що зовсім неправильно. Голова Полтавського обласного штабу ПП «Слуга Народу» вважає, що «порожні» будівлі можна переобладнати в новий корисний простір для зустрічей


Полтава асоціюється, в першу чергу, з історичними будівлями та пам’ятками минулих часів. Які часто, на жаль, в занедбаному стані й просто розвалюються.



— Вважаю, що наше місто може і повинно поєднувати усталені цінності з сучасними підходами, молодіжними просторами. Над привабливістю міста потрібно працювати постійно, а не ситуативно і хаотично. Це важлива річ, яка впливає на туристичну привабливість і комфорт мешканців загалом, — прокоментував Юрій Бражник.



У місті були спроби облаштувати майданчик для об’єднання молоді, але що з ним тепер? Сцену проєкту «Твій простір» демонтували для встановлення скандальної «Коффішки». І перенесли у мікрорайон Огнівка, що не дуже зручно. Звісно, творча молодь знайде, де зустрічатися. Але чому міськрада не візьме це питання в роботу і не створить необхідні умови?



Це може бути порожня будівля, яка перебуває на балансі міськради. За невеликі ресурси можна обладнати споруду та навколишню територію під міський простір, заручившись допомогою активної молоді. Як варіант також можна домовитися з різними закладами харчування, щоб іноді проводити на їх базі заходи та зустрічі.


















Хороший приклад — київський арт-завод «Платформа», розташований на території колишнього Дарницького шовкового комбінату. Там є як і закриті майданчики для проведення невеликих виставок, майстер-класів та інших освітніх івентів, так і облаштоване місце просто неба для масштабних концертів та вечірок.



У Кременчуці реалізували схожий проєкт — ADAPTER. Активна молодь створила альтернативний мистецький простір на базі закинутої столярної майстерні у Кременчуці. Він став місцем створення творчого ком’юніті міста. Там зустрічалися різні креативні люди, які реалізували власний потенціал та ідеї. Вважаю, що це — правильне і раціональне використання старих будівель.



— Можливостей насправді багато, головне — виносити пропозиції на публічне обговорення і чути громадськість, — підсумував голова Полтавського обласного штабу ПП «Слуга Народу».


Пресслужба Полтавського обласного штабу ПП «Слуга Народу»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка