У Полтавській області витратили 188 млн грн на будівництво 29 амбулаторій — одна вже відкрита, ще 27 планують презентувати влітку та восени
До кінця жовтня у Полтавській області, за планом, має налічуватися уже 27 нових амбулаторій. Одна з них уже була відкрита, ще 6 презентують наступного місяця, а решту добудують до кінця вересня цього року. Про це повідомив т.в.о директора Департаменту будівництва, МіА та ЖКГ Олександр Слободян під час сьогоднішньої апаратної наради у Полтавській ОДА.
Звіт Слободяна стосувався стану реалізації проектів нового будівництва за рахунок субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.
Так, за останньою редакцією Наказу Мінрегіону, фінансування передбачає будівництво 29 амбулаторій, 3 з яких затверджені у 2019 році.
За словами керівника Департаменту, загальна сума фінансування будівництва амбулаторій складає 225 млн грн. З них 202,2 млн грн — коштом субвенції, 22,8 млн грн — співфінансування з місцевих бюджетів. Станом на 30 червня, уже використали 188,6 млн грн, з яких 168,6 млн грн складає субвенція.
На сьогодні, в експлуатацію ввели одну амбулаторію у селі Дмитрівка у Горішніх Плавнях. Крім того, у повному обсязі завершили роботи по 12 амбулаторіях, відкриття 6 з яких заплановане на липень.
* — після погодження з «Полтаваобленерго»
Дві амбулаторії у Семенівському районі мають проблеми зі співфінансуванням. Будівля в Оболоні готова на 30%, а у Веселому Подолі і не починала зводитися, бо ОТГ не виділило коштів.
Погодження на газопостачання чекають для амбулаторії у Засуллі. Основна причина відтермінування введення в експлуатацію цієї та інших будівель — це реформування ДАБІ та перекладання її функцій на ЦНАП у Полтаві. Останній почав приймати дозвільні документи після відповідного рішення сесії міськради 12 червня 2020-го.
Нагадаємо, що усі амбулаторій «вписані» у програму «Велике будівництво», яка загалом включає 74 проекти зі зведення або ремонту медзакладів, шкіл, дитсадочків, стадіонів, доріг тощо.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»