Полтавське КП «ЖЕО № 2» не захотіло зекономити та придбало тканеві маски з малюнками по 18 грн/шт й антисептик по 180 грн/літр в лубенського «Фаспо Груп»
24 червня КП «Житлово-експлуатаційна організація № 2» Полтавської міськради уклала договір на постачання двошарових масок по 18 грн кожна. Така ціна була найвищою у торгах. Пропозиції учасників тендера із цінами у 7-8 грн за маску «ЖЕО № 2» відхилило. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу ProZorro.
Тендер на тканеві двошарові маски з гумовими завушними фіксаторами комунальне підприємство оголосило 1 червня. Оскільки очікувана вартість склала 73,2 тис. грн (більше порога у 50 тис. грн), довелося проводити тендер — хоча і за спрощеною процедурою. У закупівлі «ЖЕО № 2» вказало, що хоче придбати 3852 маски і їхній розмір повинен бути 21×16 см.
На торги заявилися п’ять фірм.
Зрозуміло, що ціна у майже 7 грн за понад 3 тисячі масок є технічною помилкою. Тому після перегляду документів тендерний комітет «ЖЕО № 2» зрозумів, що «Бонапрофіт» не здатен виконати замовлення з такою вартістю і відхилив пропозицію.
Наступний за чергою «ТК-Домашній Текстиль» самостійно відмовився підписати договір, оскільки теж не міг виконати замовлення. А от з рештою двома конкурентами ситуація менш зрозуміла.
Пропозицію «ТК Алтекс» відхилили, бо фірма нібито не надала документи, які підтверджують наявність кваліфікації та досвіду у пошитті масок та «не підтвердила відповідність пропозиції вимогам тендера». Що саме малося на увазі у другій причині, комітет не пояснив.
Схожі аргументи тендерний комітет використав і при відхиленні пропозиції «Дніпрокомплект 2014». Компанія не підтвердила те, що у минулому вона виконувала схожі замовлення і те, що в неї є достатньо фахівців та його виконання.
Жоден учасник, пропозицію якого відхилили, не став оскаржувати рішення (можливо, тому що зараз фірми з пошиття масок не мають проблем із замовленнями). Тому за два тижні після аукціону договір уклали із лубенським «Фаспо Груп». Товариство має привезти у Полтаву 3852 маски до 30 червня.
Судячи зі світлин, які переможець завантажив разом з документами на тендер, виготовляє він маски із різнокольорових тканин з малюнками, а для фіксаторів використовує ткацькі гумки. Одна така маска коштує 18,2 грн.
Саме в таких різнокольорових масках — із зірочками, метеликами та смужками — ходитимуть працівники КП «ЖЕО № 2». У першу чергу, це двірники, інженери та інші технічні робітники.
Для порівняння, ТОВ «Дніпрокомплект 2014» за 7,8 грн/шт пропонував просто білі маски, пошиті за принципом одноразових медичних, які можуть регулюватися під розмір обличчя та мають тонші фіксатори, що не відтягують вуха.
ТОВ «ТК Алтекс» за 7 грн пропонував також однотонні сині маски, які пошиті за іншим принципом, але мають зручніші фіксатори.
Додамо, що, за даними Мін’юсту, створене у 2018 році ТОВ «Фаспо Груп» спеціалізується на оптовій торгівлі деревиною, будматеріалами та санітарно-технічним обладнанням. Хоча, серед 62 відкритих КВЕДів, фірма має дозвіл на торгівлю захисними масками, подібних замовлень від інших бюджетних установ, вона раніше не мала.
Схожа ситуація склалася у КП «ЖЕО № 2» і з придбанням антисептика. 18 червня підприємство уклало договір на постачання 271 літру засобу за 49 тис. грн. Те саме ТОВ «Фаспо Груп» продало суміш за 180,8 грн/літр. Аби підписати із ним контракт, «ЖЕО» відхилило 10 дешевших пропозицій із цінами 70-174 грн за літр. Три фірми намагалися оскаржити своє відхилення, але до Антимонопольного комітету ніхто звертатися не став. Учора, 25 червня «ЖЕО № 2» заплатило усі 49 тис. грн за антисептик. Проплат за маски поки не було.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»