Фонд Держмайна проводить малу приватизацію історичної будівлі державного проектного інституту. Окремі депутати Полтавської міськради пропонують взяти будівлю на свій баланс і заробляти гроші до бюджету
18 лютого у Полтавській міськраді відбулася погоджувальна нарада голів фракцій, на якій обговорили дату наступної сесії та перелік питань.
Секретар міськради Олександр Шамота повідомив, що сесія відбудеться 28 лютого, у традиційному залі засідань. За його словами, більшість питань із порядку денного «технічні» — внесення змін з огляду на зведення окремих управлінь під дахом департаментів, зміни до статутів комунальних підприємств, які отримали додаткову техніку, передачу на баланс відремонтованих УКБ об’єктів.
Як повідомив присутній на нараді депутат Олег Бєлоножко, він запропонував розглянути на сесії звернення міськради до Кабміну з приводу взяття до комунальної власності будівлі ДП «Державний проектний інститут містобудування «Міськбудпроект», що на вул. Гоголя, 25.
— Фонд держмайна хоче продати будинок, а місто краще б взяло його на баланс та організувало б там офісний центр, з якого до бюджету надходили б кошти. Не хочемо віддавати такий будинок.
Секретар міськради Олександр Шамота запропонував піти ще далі:
— Є плани залишити там колектив і організувати комунальну структуру з проектування. Тим більше, що там зберігається великий архів креслень.
До речі, нагадаємо, що заступник міського голови Олексій Чепурко не бачить сенсу створювати власне комунальне проектне підприємство.
Щодо інформації про приватизацію будівлі, то вона відповідає дійсності. На сайті Фонду державного майна України зазначено, що будинок на вул. Гоголя, 25 підлягає малій приватизації. Відповідне рішення прийнято наказом ФДМУ від 27 грудня 2018 року № 1637 «Про затвердження переліків об’єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2019 році».
Державним інститутом управляє Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
Красивий будинок на вул. Гоголя збудований на початку ХХ століття. Тут був відомий у місті готель та ресторан «Монголія».
Однак сучасники його сприймають тільки як будівлю проектного інституту, який має свою довгу історію.
ДП «Державний проектний інститут містобудування «Міськбудпроект» має свою історію. Інститут був заснований у 1949 році як обласна проектна організація «Облпроект» при обласному відділі у справах архітектури.
В 1961 році на базі «Облпроект» був створений Полтавській філіал проектного інституту «Укрміськбудпроект», а у 1993 році Полтавський філіал отримав назву — Державний проектний інститут містобудування «Міськбудпроект».
Серед фахівців інституту працювали та працюють Заслужений будівельник України, Заслужений художник України, Народний художник України, лауреати державної премії України в галузі архітектури, лауреати багатьох архітектурних та художніх конкурсів, лауреати конкурсу «Кращі будівлі та споруди в Україні», фестивалю «Архітектура та дизайн» в номінації «Кращі проекти».
Співробітники інституту нагороджені «Почесними грамотами» Верховної Ради України, чисельними грамотами та дипломами Національної спілки архітекторів України, Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, Полтавської області та міської ради.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»