Сьогодні народний депутат України Дмитро Нальотов анонсував відкриття в Полтаві центру захисту бізнесу та інвестицій. Він працюватиме у вигляді правової допомоги для підприємців.
— Сьогодні ми презентуємо один із наших проектів захисту бізнесу та інвестицій. Він спрямований на підтримку бізнесу, — розповів під час пресконференції 21 січня Дмитро Нальотов. Разом із Нальотовим працюватиме Олександр Лемешко, директор Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, кандидат юридичних наук.
— Питання захисту бізнесу піднімалося достатньо часто, так само як і заведення в місто інвестицій без так званої корупційної ренти. Останнім часом ми прийняли кілька законів стосовно детінізації бізнесу, реєстратор розрахункових операцій і я вважаю, що ми так само маємо й підтримати бізнес, — розповів Дмитро Нальотов. — Створення цього центру зараз на часі. Тим паче, що деякі правоохоронці можуть трактувати ці тенденції по-своєму. Ми маємо зараз створити центр захисту бізнесу та інвестицій. Він буде знаходитися за адресою моєї приймальні по вулиці Сковороди, 2-В. Дякую всім, хто долучився до цього проекту, особливо пану Олександру. Центр працюватиме з понеділка по п’ятницю з 10-ї до 18-ї години. Там постійно буде сидіти юрист, який прийматиме звернення і надаватиме юридичні консультації.
Я як нардеп буду використовувати свої засоби, щоб допомогти вирішити проблемні питання. Пан Олександр буде займатися юридичною частиною проекту.
— Ця ініціатива спрямована не на великий бізнес, бо він має юридичні можливості свого захисту, — додав Лемешко. — А малий і середній бізнес на сьогодні в умовах реформування законодавства і реформування правоохоронної системи потребує правової підтримки. Мова йде не про нелегальні сфери бізнесу і дійсно держава зацікавлена в унормуванні нормальної підприємницької діяльності й ті останні закони тому є свідченням. Мова йде про легальний бізнес. Ми не хотіли би трактувати, що є якісь значні претензії до правоохоронної системи в цілому. Цей центр має на меті захист від протиправного впливу з боку окремих представників правоохоронних органів і коли мова йде про протиправну діяльність або на рівні дисциплінарної, або на рівні кримінальної відповідальності представника правоохоронного органу. Правоохоронна система нашого регіону адекватно спрацьовує. І всі виклики з ініціативи президента і стосовно нелегальних заправних станцій, наркозлочини. Наш правоохоронний блок демонструє адекватну роботу. Водночас є нарікання на певних представників правоохоронних органів, особливо на рівні малого і середнього бізнесу. Треба акцентувати увагу на тому, що в сучасних кризових умовах не лише економічну функцію виконує, а й соціальну. Бо це ще й робочі місця, податки.
— Ми працювали на гірськолижному курорті у сфері обслуговування, навчали людей кататися на лижах, — говорить Нальотов. — Якраз була реформа щодо реєстраторів розрахункових апаратів. У нас був один реєстратор і нам забороняли приймати кеш. А інструктори працювали по всьому курорту і приймали кеш, де було зручно. І до нас приїхала місцева податкова. Ми налаштувалися ворожо, настрій впав. Але вийшли нормальні хлопці з машини, показали на планшетках інформацію про компанію, наприклад, скільки в нас найманих працівників. Тобто вони знали все про нашу структуру. Але спілкування було не таким, як часто з нашими правоохоронцями. Вони пояснили, що приїхали нас не виганяти з країни і обкрадати, а що хочуть налагодити роботу для ефективної праці. Ми провели там пів години часу, прийняли механізм, як правильно це робити. Інструктори приїжджали до одного місця, клієнт сплачував у касу і отримував чек. Це не займало багато часу, але ми вже працювали законно. Це був перший рік, коли ми сплатили досить велику суму податків. Коли ми приїхали на наступний рік і побачили, що за ці податки біля курорту розвивається інфраструктура, до нього зробили гарну дорогу. Наші об’єми виросли. Потім я дізнався що кожен рік керівництво спілкується з державою в форматі, що треба зробити, щоб бізнес процвітав і платив більше податків і щоб їх інвестували. Я би теж хотів, щоб і в нашому місті була така співпраця з правоохоронними органами і щоб це були взаємовигідні умови. Щоб підприємці платили податки, а правоохоронці займалися своїми справами.
Як народний депутат я хочу сказати, що ми будемо налагоджувати зв’язки з вищим керівництвом правоохоронних органів влади. Якщо на місці буде відбуватися несанкціонований тиск на білий бізнес, ми будемо включатися в ці процеси і виносити на верхівку про ці ситуації. Ми будемо захищати бізнес від несанкціонованого впливу правоохоронних органів або влади. Ми не будемо займатися конфліктами, господарської діяльністю. Якщо людина неправомірно встановила МАФ і вважає , що на неї тиснуть — це також історія не для нашого центру. Будемо налагоджувати зв’язки з НАБУ.
Згадаємо наші попередні статті про полтавських підприємців, які заробляють на міському бюджеті. Олександр Лемешко відомий не тільки як директор Полтавського юридичного інституту — він ще й чоловік Ольги Лемешко (в дівоцтві Тузенко). Ольга є дочкою Володимира Тузенка, одного з найбільших бюджетних підрядників Полтави протягом останніх п’яти років (компанії ТОВ «Феропол», ТОВ «Полтава-Білд», ТОВ «Асфер груп»). Ольга Лемешко також має власне підприємство ТОВ «Квіт Сервіс» (попередня назва — ТОВ «ЕКГ «Юридичний радник», яке зараз займається порубкою дерев у Полтаві. Лише зміна влади у місті у 2018 році зупинила процес ліквідації КП «Декоративні культури» та повного заміщення її компанією «Квіт Сервіс».
Торік ТОВ «Квіт Сервіс» заробило на підрядах управління ЖКГ 8,3 млн грн, ТОВ «Асфер Груп» — 142,7 млн грн.
Окремо зазначимо, що «Полтавщина» слідкує за долею розслідування кримінального провадження проти компанії Володимир Тузенка щодо розкрадання коштів під час ремонту доріг, розслідування якого поліція розпочала після наших публікацій.
Олена ЛУЦЕНКО, «Полтавщина»