Авторизация

Вісті з Полтави - У Полтаві понад рік не лікують гілки 500-річного дуба після недолугої обрізки


Вісті з Полтави - У Полтаві понад рік не лікують гілки 500-річного дуба після недолугої обрізки

Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Дуб черешчатий» віком 500 років на вул. Шевченка, 1

Доля 500-річного дуба біля казначейської служби у Полтаві: обрізані рік тому гілки так і не полікували


Восени 2018 року у Полтаві обпиляли гілки старого 500-річного дуба, який є пам’яткою природи обласного значення. За рік тему цього дерева підняли знову — мешканці вкотре звернули увагу на недолугу обрізку. Втім, наразі найбільше питання викликає те, що після кронування гілки ніхто так і не полікував.



Дуб, розташований біля ГУ Держказначейської служби України у Полтавській області на вул. Шевченка, 1 — найстаріший у Полтаві. За інформацією київського еколого-культурного центру, йому 500 років. Обхват стовбура складає близько 5,24 м. Дерево є ботанічною пам’яткою природи й охороняється законом.



Цієї неділі, 10 листопада, полтавець Олександр Іваніна на своїй сторінці у Facebook звернув увагу на те, як сьогодні виглядає цей дуб. З допису деякі користувачі зробили висновок, що дерево обрізали щойно. Це не так. Востаннє гілки цього дуба обрізали понад рік тому — у вересні 2018-го. Сюжет про це тоді опублікувало «Poltavske.TV».






Журналісти з’ясували, що обпилювання проводив підрядник, якого винайняло КП «Декоративні культури». Робив він це на основі акту комісійного обстеження. Роботи йому оплатили тією ж деревиною, яку він обпиляв.



Ким саме тоді був цей підрядник, невідомо досі. Оскільки оплата за роботи буде не у грошовому виражені, відслідкувати це неможливо.



При цьому чинний керівник «Декоративних культур» Сергій Луценко заявив, що безпосередньо комунальне підприємство «не чіпало цей дуб останні 9-10 років». Про це йому повідомили робітники КП, які давно там працюють.



Як пояснив «Полтавщині» заступник начальника ГУ Держказначейської служби України у Полтавській області Олександр Рой. Він розповів, що установа опікується 500-річним дубом з 2006 року. Періодично замовляли обрізку міським службам. Так було і минулого року.




Звернення до УЖКГ від 15 березня 2018 року та акт комісійного обстеження дерева від 17 травня 2018 року

Навесні 2018-го працівникам казначейства місцеві мешканці поскаржилися на те, що сухі гілки падають на тротуар і це стає небезпечно для пішоходів. 15 березня 2018-го Держказначейська служба звернулася з відповідною заявою до управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому.



17 травня 2018-го був складений акт комісіїного обстеження, який провели троє людей: представник УЖКГ, обласного департаменту екології та головний інженер «Декоративних культур». Вони визнали, що 10 гілок дуба потрібно обрізати, а після — полікувати дерево. Іншими словами, місця зрізів потрібно закрити — хоча би звичайною фарбою.















Першу частину, відповідно до акту, виконали, а от про другу — забули. На сьогодні, місця обрізаних гілок не поліковані. Зрізи не зафарбували і не закрили.



Ще минулого року науковець Ярослав Михалюк заявляв — якщо залишити гілки в такому стані, з’являться дупла і дерево взагалі може відмерти. Втім, «крайніх» тоді не знайшлося.


Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка