Шаблоны для Dle 10.5 форекс портал
Авторизация

Вісті з Полтави - СБУ попередила МОЗ про можливу розтрату 24 млн грн на закупівлі автомобілів швидкої допомоги для Полтавщини


Вісті з Полтави - СБУ попередила МОЗ про можливу розтрату 24 млн грн на закупівлі автомобілів швидкої допомоги для Полтавщини

Презентація нових автомобілів швидкої допомоги у 2014 році | Фото з архіву «Полтавщини»

Конфлікт у Міністерстві охорони здоров’я та заяви про блокування медичних закупівель змусили радника міністра озвучити закриту інформацію СБУ щодо закупівель автомобілів швидкої допомоги та розмірів потенційної розтрати коштів. 


24 вересня працівники МОЗ оприлюднили відкритий лист, в якому, зокрема, заявили, що у міністерстві тривалий час не підписуються важливі документи, зриваються закупівлі, зупинена реалізація міжнародних проектів технічної підтримки, заблоковані субвенційні платежі регіонам.
Відкритий лист працівників МОЗ

25 вересня радник міністра охорони здоров’я Дмитро Раїмов провів брифінг щодо змісту відкритого листа та проблем, які у ньому були порушені. Зокрема, Дмитро Раїмов прокоментував ситуацію з медичними закупівлями та пояснив, чому в МОЗ обережне ставлення до усіх документів, які приносять на підпис Зоряні Скалецькій.
Брифінг Дмитра Раїмова

Для прикладу, він зачитав витяги з листа СБУ від 5 вересня, який було надіслано в обласні Департаменти охорони здоров’я, Комітет з питань здоров'я нації Верховної Ради та Міністерство охорони здоров’я. Служба Безпеки провела оцінку закупівель автомобілів швидкої допомоги, які наразі проводяться в регіонах, та озвучила загальну суму можливої перевитрати бюджету.У листі СБУ вказано, що наразі в Україні проводяться закупівлі 237 автомобілів швидкої допомоги типу B з очікуваною вартістю 559 млн грн та 59 автомобілів швидкої допомоги типу C з очікуваною вартістю 181,8 млн грн.Аналіз технічного завдання, яке, як підкреслив Дмитро Раїмов, було сформовано попереднім керівництвом МОЗ, показав, що усі закупівлі були прописані під одного конкретного постачальника одного виробника. Якого саме він не назвав.За інформацією СБУ, відповідно до аналізу цьогорічних закупівель, середня вартість «швидкої» типу B становить 2 млн грн, а не 2,35-2,46 млн грн, як розраховано у технічному завданні міністерства. А вартість «швидкої» типу C становить — 2,85 млн грн, а не 3-3,25 млн грн.Таким чином, переплата на одній «швидкій» типу B склала 350-460 тис. грн, а типу C — 150-400 тис. грн. Загальна потенційна розтрата коштів може скласти понад 100 млн грн.А що з закупівлями на Полтавщині?Відповідно до постанови Кабміну № 425 від 22 травня 2019 року, Полтавська область бере участь в пілотному проекті щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги. Для його реалізації цього року область отримає субвенцію з держбюджету розміром 166,4 млн грн.12 серпня 2019 об’єднане автогосподарство закладів та установ охорони здоров’я Полтавської області оголосило два тендери на закупівлю автомобілів швидкої допомоги двох типів.Відповідно до інформації з порталу ProZorro, була заплановала закупівля 69 «швидких» типу B за 158,7 млн грн (очікувана вартість 2,3 млн грн за одиницю) та 23 «швидких» типу C за 69 млн грн (очікувана вартість 3 млн грн за одиницю).Враховуючи «оптимальну» вартість швидких, яку порахували в СБУ та озвучив радник міністра, легко порахувати потенційну переплату, яка може виникнути в разі, якщо учасники тендера не будуть скидати ціну під час аукціону (а це типова історія, коли тендер прописаний під одного учасника).


Модель
«Швидка» типу B
«Швидка» типу C
Кількість
69
23
Загальна очікувана вартість
158 700 000
69 000 000
Очікувана вартість за одиницю
2 300 000
3 000 000
«Оптимальна ціна» за версією СБУ
2 000 000
2 850 000
Ймовірна переплата
20 700 000
3 450 000
24 150 000

Таким чином, загальна потенційна сума перплати для Полтавської області може сягати 24 млн 150 тис. грн.Так отримає область нові «швидкі» чи ні?Скоріше за все, отримає. Бо вже на наступний день, після того, як СБУ зробила розсилку інформації щодо закупівель, тендерний комітет об'єднаного  автогосподарства закладів та установ охорони здоров'я Полтавської області пом’якшив вимоги в обох закупівлях.
5 вересня лист СБУ, 6 вересня — зміна тендерної документації

Втім, очікувана вартість закупівель, з закладеною у нею можливістю «розпилити» зайві кошти, залишилася старою. Щоб змінити її, як мінімум, довелося б повністю переоголошувати тендери.Тепер, якщо тендери не буде заблоковано скаргами учасників до Антимонопольного комітету, вже 23 жовтня відбудуться аукціони, за результатами яких будуть обрані постачальники «швидких». Нам же залишається дочекатися підписання договорів  та порахувати розмір вже не ймовірної, а фактичної переплати, якщо така буде. Нагадаємо, що у липні 2018 року амбулаторії Полтавської області отримали 35 спеціалізованих автомобілів Citroen Berlingo та 7 пересувних комплексів на базі автомобіля Isuzu для комплексної діагностики вартістю 45,5 млн грн.


Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Авторизация через
Мы в соцсетях
  • Facebook
  • Вконтакте
  • Twitter
Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?