Авторизация

Вісті з Полтави - У Полтаві на реалізацію «Бюджету участі-2019» планують виділити 11 млн грн


Вісті з Полтави - У Полтаві на реалізацію «Бюджету участі-2019» планують виділити 11 млн грн


У червні стартує конкурс партиципаторного бюджетування «Бюджет участі». Пояснюємо, куди подавати свої проекти й до кого звертатися із запитаннями.


Сьогодні в приміщенні КО «Інститут розвитку міста» відбулася прес-конференція щодо старту конкурсу «Бюджет участі-2019». Громадяни можуть запропонувати свої ідеї будівництва чи організації якоїсь ініціативи у місті. Голова робочої групи Олександр Глазов розповів про умови та терміни подачі проектів на конкурс.



Бюджет



Загальний бюджет проекту складає 11 млн грн.



Подані від громадян проекти розбиті на три категорії в залежності від кошторису:


до 100 тис. грн;
від 100 до 500 тис. грн;
від 500 до 1,4 млн грн.

Свій проект може подати кожен громадянин України, якому виповнилося 14 років.



Етапи подачі проектів



Воркшопи (18-20 червня)



Маючи попередній досвід проведення конкурсу «Бюджету участі», спеціалісти Інституту розповідають, що люди часто подають проекти, які не можна реалізувати. Наприклад, спортивний комплекс неможливо побудувати за 500 тис. грн. Щоби навчити громаду правильно подавати проекти, в бібліотеках Полтави проведуть воркшопи.




Олександр Глазов та Назар Плохута

Перший воркшоп відбудеться 18 червня у бібліотеці № 5, що на вул. Європейській, 49. Другий — 19 червня у бібліотеці № 2 на вул. Небесної Сотні, 61.



Третій — 20 червня у бібліотеці № 1 на вул. Петра Юрченка, 11/2.



Подання проектів (1 липня — 2 серпня )



У мешканців Полтави й інших громадян України є місяць, щоби подати свої проекти в КО «Інститут розвитку міста».



Телефони для довідок: 095-369-95-30, 098-94-00-625.



Електронна адреса: [email protected]



Також консультацію можна отримати в приміщенні «Інституту розвитку міста», що знаходиться на вул. Небесної Сотні, 1/23. Потрібно піднятися на другий поверх і знайти кабінет № 2.



Попередня перевірка проектів (8 липня — 2 серпня)



В процесі подачі проектів, їх будуть перевіряти фахівці «Інституту розвитку міста». У разі виявлення недоліків, вони допоможуть виправити помилки.



Перевірка проектів експертною групою (5 серпня — 20 вересня)



Після того, як всі проекти будуть подані, експертна група перевірятиме фізичну можливість реалізувати проект. Наприклад, чи немає під земельною ділянкою під проект важливих комунікацій, чи не заходитиметься об’єкт в природоохоронній зоні.



Голосування за проекти (30 вересня — 11 жовтня)



Проголосувати за проект можна буде на онлайн-сервісі або у терміналах ПриватБанку, де з’явиться вкладка «Бюджет участі» зі списком проектів. Щоби проголосувати онлайн, потрібно пройти реєстрацію через інтернет-банкінг.






Якщо вам важко розібратися у реєстрації, чи немає технічної можливості це зробити, ви зможете прийти до будь-якої бібліотеки міста або до «Інституту розвитку міста», де вам допоможуть проголосувати за обраний проект.



Голосувати за проект зможуть люди, що прописані в Полтаві. Кожен громадянин має право на три голоси за різні типи проектів: великий, маленький і мікропроект.



Формування списків переможців (21 жовтня — 1 листопада)



Підбиваються підсумки голосування із різних майданчиків. Перемагають проекти, які отримали найбільше голосів. За попередніми планами, реалізують 2-3 великих проекти, 10 малих і 10 мікропроектів. Після оголошення переможців, готується проект рішення про реалізацію проектів і дається доручення профільномим управлінням реалізовувати проекти. Згідно з Програмою, усі проекти-переможці втілюють у життя наступного року.



З вересня 2019 року планується запустити окремо шкільний бюджет участі. Проекти будуть реалізовуватися на території шкіл. Розмір бюджету й інші деталі ще не визначені.



Проблема



«Бюджет участі» — це спроба залучити жителів міста до розподілу міського бюджету. Конкурс проводиться третій рік поспіль. Сьогодні 23 проекти-переможці «мертвим вантажем» лежать на столах профільних управлінь й частина проектів 2019 року поповнять цей список. Чому так виходить, читайте у нашій наступній публікації.


Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка