З початком тепла на «Полтававодоканалі» проводяться традиційні екскурсії для учнівської молоді. На найстарішому водозаборі міста школярі знайомляться зі шляхом, який вода проходить зі свердловини до людських осель. Цього разу водозабір відвідали діти пришкільних таборів гімназії № 6 та ЗОШ № 15.
Почалася екскурсія з огляду свердловини, з якої починає свій шлях вода з глибини понад 700 м. Діти дізналися, що спочатку вода потрапляє у резервуар питної води об’ємом 12 тис кубометрів, а звідти — до насосної станції.
Екскурсію проводив майстер дільниці АВР «Полтававодоканалу» Роман Богатиренко:
— Розповідати дітям про воду — дуже незвична і важлива справа. Наша мета — виховати з малечі свідомого та відповідального споживача, майбутнього платника за послуги. Ми даємо змогу дітям побачити, який шлях проходить вода зі свердловини до осель споживачів.
Всередині насосної станції дітлахи з цікавістю оглядали гучні насосні агрегати. Також малеча задавала безліч питань. За словами вчительки Полтавської гімназії № 6 Лариси Ніконової, враження від екскурсії однаково незабутні як у дорослих, так і у дітей:
— Ми дізналися, звідки ж і як саме потрапляє вода в наші оселі. Це дуже цікаво. Малечі корисно знати все це: так вони навчаються берегти воду, не витрачати її просто так.
Після насосної станції Роман Богатиренко показав дітям і вчителям пам’ятки найстарішого водозабору Полтави — резервуар чистої води, і приміщення насосної станції, побудовані у 1900 році. Діти дізналися, що саме на місці, де побудована ця станція, 119 років розпочала свій шлях полтавська вода.
Розповів майстер і про хімбаклабораторію, яка слідкує за якістю води.
Також діти відвідали фонтанчик бажань. Другокласниця Марія Забишна вірить, що бажання, яке вона загадала, обов’язково збудеться:
— Мені дуже сподобалася екскурсія. Все так цікаво. Але найбільше мені сподобалося біля фонтанчика бажань: він такий гарний. Все буде так, як я загадала, — поділилася дівчинка.
Наприкінці екскурсії діти досхочу пили чисту артезіанську воду.
— Водичка дуже смачна. Я люблю пити різні напої, але найбільше — звичайну чисту воду, — сказала першокласниця Валерія Тітенко.
За словами виховательки пришкільного табору ЗОШ № 15 Наталії Кушніренко, кожному школяру у місті корисно буде прийти на екскурсію на водоканал:
— Учні нашої школи щороку відвідують цю екскурсію. Враження щороку однаково яскраві. Будемо і далі приходити на водоканал, привчати дітей бережливо ставитися до води.
Екскурсії для школярів на «Полтававодоканалі» проводяться з 2002 року.
— На них вже виросло ціле покоління. Я і сам до нього належу: ще студентом теж сюди приходив, і мені усе тут показували й розказували. А тепер я — у колективі водоканалу, працюю майже 7 років. І вже сам провожу екскурсії для дітей. Сподіваюся, їм і справді сподобалося. І, можливо, хтось із цих хлопчиків та дівчаток теж у майбутньому захоче прийти працювати на водоканал, — сказав майстер «Полтававодоканалу» Роман Богатиренко.
Прес-служба «Полтававодоканалу»