З квітня по грудень 2019 року Нацслужба здоров’я профінансує лікарні Полтави на 132 млн грн
З 1 квітня цього року стартував пілотний Проект з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення в Полтавській області для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги. Полтавська область стала першою в Україні та розпочала реформу вторинної медичної допомоги.
Другий етап медичної реформи передбачає, що фінансування медичних закладів вторинної (спеціалізованої) допомоги відбувається за рахунок НСЗУ та місцевої влади. Згідно із Законом України про держбюджет, місцева влада також зобов’язана надавати додаткові кошти на функціонування медичних закладів. Проте, ніде не вказано — в якому розмірі повинно надаватися таке фінансування.
Кошти від НСЗУ, які отримає кожен із медзакладів вторинної допомоги, на 60% складаються із фіксованої суми (вона розраховується на основі даних за попередні періоди), і на 40% — за проліковані клінічні випадки. Такий принцип називається «гроші йдуть за пацієнтом». За ним, частина коштів направляється для надання стаціонарної допомоги. Кожна лікарня отримуватиме оплату від НСЗУ за конкретний пролікований випадок.
Тобто, 60% — це глобальний бюджет, кошти, які лікарня отримає від НСЗУ в будь-якому випадку. 40% — отримуватиме за конкретно пролікований випадок — надання стаціонарної допомоги.
Щоб отримати кошти з цих 40%, лікарня повинна надсилати до НСЗУ електронні звіти про проліковані випадки. Відповідно до звітів служба визначає родинну групу, до якої відноситься цей випадок, і кількість коштів для оплати лікування пацієнта. Враховуються також хірургічні операції та медичні процедури. Операції та процедури, які отримав пацієнт, будуть вказані у його медичній картці після виписки зі стаціонару.
Наразі всі міські лікарні Полтави уклали договори з Національною службою здоров’я. З 1 квітня до 31 грудня 2019 року від НСЗУ вони орієнтовно отримають 132 млн 321 тис. 751 грн.
Кожна лікарня окремо може переглядати із Національною службою здоров’я ціну договору та вносити відповідні зміни до нього протягом строку договору.
Нагадаємо, що відповідно до програми «Сучасна медична діагностика», кожен пацієнт — мешканець Полтави — може отримати безкоштовне МРТ-обстеження. Для цього потрібно мати направлення від сімейного лікаря до невролога або іншого вузького спеціаліста, який після огляду за необхідністю виписує направлення на безкоштовне МРТ-обстеження.
Також передбачається, що з липня 2019 року НСЗУ почне оплачувати 54 діагностичні та лікувальні послуги за направленням вашого сімейного лікаря, терапевта або педіатра.
Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»