Авторизация

Вісті з Полтави - Суд у Гадячі продовжує беззаконно тримати під вартою кременчужан, попри рішення Європейського суду


Вісті з Полтави - Суд у Гадячі продовжує беззаконно тримати під вартою кременчужан, попри рішення Європейського суду


Протиправне й незаконне, згідно з рішенням Європейського суду з прав людини, тримання під вартою чотирьох кременчужан, серед яких і директор телекомпанії «ВІЗИТ» Олександр Мельник, продовжується.


Мова про судовий процес, який триває вже майже рік у районному суді Гадяча (а до цього тривав ще чотири роки в різних судах області), під час якого намагаються встановити обставини вбивства колишнього мера Кременчука Бабаєва, що сталося у 2014 році.



У причетності до цього злочину обвинувачено чотирьох жителів нашого міста, але через відсутність доказів розгляд справи в суді Гадяча затягується всупереч усім можливим термінам та строкам.



Судді в Гадячі вперто ігнорують рішення європейських колег від 11 квітня 2019 року, де визнано, що одного із затриманих — І. Пасічного тримають під вартою незаконно й він підлягає негайному звільненню. Крім цього, по даній кримінальній справі порушені всі розумні строки розгляду справи в національних судах.



Європейські судді зафіксували порушення пункту 3 статті 5 Конвенції по відношенню до чотирьох бранців Феміди. У рішенні йдеться про те, що кожен, кого заарештовано або затримано згідно з положеннями підпункту «c» пункту 1 цієї статті... має бути забезпечено розгляд справи судом упродовж розумного строку або звільнення під час провадження. Таке звільнення може бути обумовлене гарантіями з’явитися на судове засідання тощо.



Натомість Гадяцький суд, здаєтся, на власний розсуд вирішує, чи варто виконувати Україні рішення й застосовувати практику Європейського суду. Судді в Гадячі відмовили в задоволенні клопотань сторони захисту про зміну запобіжного заходу кременчужанам, мотивуючи це, зокрема, відсутністю офіційного перекладу рішення Європейського суду з прав людини, посилаючись на норму закону.



А норма закону, виявляється, не на їхньому боці. Згідно з відповіддю з Департаменту аналітичної та правової допомоги Верховного Суду України, на адвокатський запит сторони захисту, в разі відсутності офіційного перекладу Рішення та ухвали Європейського суду з прав людини чи ухвали зазначеної Комісії, суд користується оригінальним текстом.



Озброївшись цим рішенням, адвокати вимагали від Гадяцького суду припинити необгрунтоване тримання під вартою чотирьох бранців Феміди, але отримали відмову.



Про які європейські цінності тут можна говорити або про авторитет судів в Україні, якщо діяльність представників європейських правоохоронних органів та Феміди — взірець для суспільства, а той орган, який здійснює правосуддя в Україні й сам же порушує закон, є джерелом правового нігілізму?






Як відомо, 2 вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих — керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.



Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.



12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них — керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 



Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.



Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.



Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.



Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді



Далі ця справа розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.



Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.


Валерія МАКРЯШИНА

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?