Українські та шведські митці приїдуть до Полтави на ІІ Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava
7-9 червня у Полтаві відбудеться ІІ Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava. Його учасники — відомі літератори зі Швеції та України. За словами директора фестивалю Олександра Ткаченка, цьогорічний фестиваль порадує топ-письменниками та новими локаціями.
— Один день автори та відвідувачі подорожуватимуть тематичними місцями Полтавщини, а два інші — події відбуватимуться у самій Полтаві, — розповів Олександр. — Окрім українсько-шведських поетичних читань, ми запланували понад п’ять книжкових презентацій, музичні концерти, екскурсії від найкращих гідів. Усе для того, щоб кожен учасник дійства отримав найкращі враження.
Як повідомили організатори, до Полтави приїдуть письменники, перекладачі, музиканти, актори з України та Швеції.. Зокрема, протягом трьох днів для полтавців та гостей міста виступатимуть:
Загалом цього року участь у фестивалі візьмуть близько 30 іменитих митців.
Цього разу Meridian Poltava прийматиме Героя України, акторку Аду Роговцеву. Разом із акторкою та режисеркою Катериною Степанковою та музикантом Володимиром Маляренком вона проведе творчий вечір у театрі імені М. Гоголя. Організатори передбачають, що охочих відвідати цю подію буде чимало, тому додатково готують технічну частину трансляції заходу надворі.
Концепція «Meridian Poltava» передбачає вільний вхід для глядачів на всі заходи. Також діє формат відкритих концертів, навіть камерних, котрі планують на Театральній площі. Наразі презентовано дві команди виконавців: секстет Вікторії Польової та гурт «Лінія Маннергейма».
Лауреатка Шевченківської премії, композиторка Вікторія Польова представить програму «Готланд. Послання острову». На відкритій сцені нашого міста звучатиме історія в музиці непересічного шведського острова. Програма виконуватиметься разом із Назгуль Шукаєвою (вокал), Андрієм Павловим (скрипка), Артемом Полуденним (віолончель), Юрієм Немировським (кларнет), Ігорем Єрмаком (флейта), Олегом Пахомовим (маримба).
До гурту «Лінія Маннергейма» входять Сергій Жадан, Олег Каданов і Євген Турчинов. Для присутніх вони виконають музичні композиції на ліричні тексти Сергія Жадана. Окрім того, під час самого концерту Сергій декламуватиме свою поезію.
Ділитимуться творчістю і матимуть нагоду познайомитися з Полтавою і шведські літератори. Наприклад, Лассе Сьодерберґ й Анхела Ґарсія — митці з досвідом організації Міжнародних днів поезії у шведському Мальме.
Запланований також літературний вечір Олени Андрейчикової, який проходитиме під музичний супровід Світлани Дудяк.
Вперше Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava відбувся 8-10 червня 2018 року. Його відвідали впливові літератори, журналісти, професори. Зокрема, Дональд Бустрьом, Агнета Плейель, Езізабет Хьюрт, Мальте Перссон, Ева Стакельберг, Томас Йеннефельт (Швеція)), Катя Петровська (Німеччина); з українських: Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Оксана Забужко, Ігор Померанцев, Галина Крук, Андрій Любка та ін. Загалом під час фестивалю відбулося 24 події у 14-ти локаціях.
Про найяскравіші враження учасників від фестивалю та міста організатори Meridian Poltava зняли фільм.
— Meridian Poltava — мистецький спосіб осмислення Полтавської битви 1709 року, яка мала колосальне значення в історії України, Швеції та всієї Європи. Після поразки у Північній війні шведи зосередилися на собі та збудували одну з найзаможніших держав світу. Україна надовго забула про самостійність. Тому зараз ми актуалізуємо назву міста Полтава у європейському контексті та хочемо, щоб європейці знали Полтаву в позитивному ключі — як місто, де проходить фестиваль європейського рівня, місто для співпраці, діалогу та розвитку«, — розповів директор поетичного фестивалю Олександр Ткаченко.
За його словами, цього року збільшиться кількість заходів. Формат залишиться незмінним — триденна культурологічна прогулянка найцікавішими місцями Полтави. Окремо заплановані виїзні читання у Решетилівці.
Вхід на всі заходи в рамках міжнародного фестивалю — вільний.
Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava здійснюється за підтримки Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної ради, програми «Culture Bridges» та Посольства Швеції в Україні.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»