Авторизация

Вісті з Полтави - «Землю селянам» — мешканці засела Василівка борються за власну землю


Вісті з Полтави - «Землю селянам» — мешканці засела Василівка борються за власну землю

Селяни протестують проти роздачi землi

6 травня о 15:00 мешканці села Василівка перекрили автотрасу Київ — Харків. Вони вийшли на мітинг, аби відстояти своє право на землі, які без відома громади перейшли у приватну власність.


Акції «Землю — селянам» мешканці села Василівки організували власними силами. Активісти перекрили автомобільний рух на дорозі Київ — Харків в обидва боки, пропускали лише машини з дітьми.



Причина протесту — два паї по 7 гектарів, які забрали з громади й передали у користування місцевому фермеру. Люди обурені й вимагають пояснень: чому пасовища для їхніх корів почали обробляти сторонні.



— Акція буде тривати хоч до ранку, поки на нас не звернуть увагу, не приїдуть голова Держгеокадастру, районні й обласні чиновники. Нехай поясняють, чому віддали наші землі, — зазначила активіст протесту, депутат Коломацької сільської ради Віра Богданець.







Рух машин зупинився в обидвi сторони

Голова Коломацької громади Євген Почечун, який також був на мітингу, розповідає: Василівка не вперше потерпає від того, що землі, які знаходяться за межами села, передають у приватну власність. Фермер Михайло Плахтій у жовтні 2018 року надіслав звернення про погодження проектів землевідводу у сільську раду, де отримав відмову. А вже у грудні отримав наказ про затвердження цих проектів у Держгеокадастрі, і став власником землі. Керівники Коломацької громади негайно відреагували на це рішення.



— Сільська рада подала судовий позов до адміністративного суду, тепер чекаємо його розгляду. Сподіваємося, що на нашу користь, — розповів Євген Почечун.



Суд відкладає розгляд справи вже півроку, тому мешканці Василівки вирішили почати протест, адже їм немає, де випасати корів. У свою чергу фермер має всі документи на землі, і вважає себе їхнім законним власником. В.о. старости Василівського старостату Олександр Кулініч наголошує, що відповідно до чинного законодавства сільська рада робить усе, щоб вирішити проблему.



— У нас цілий стос документів, ми почали відразу після нового року оскаржувати рішення Держгеокадастру. Ми подали позов до суду, написали у прокуратуру. Стараємося повернути людям землю, — наголосив Олександр Кулініч.



Євген Почечун під час мітингу домовився про зустріч із начальником Держгеокадастру Полтавської області Вадимом Чувпилом, адже у цій службі повинні знати чому виникла подібна ситуація. 



Зустріч відбулася 8 травня. Разом з головою громади до Полтави поїхали три представники протесту, які від імені мітингувальників озвучили суть проблеми.



Вадим Чувпило вислухав питання жителів громади та допоміг розібратися у заплутаній проблемі. Він підтвердив факт, що Держгеокадастр передав ділянки фермеру Плахтію через судове рішення без погодження громади. З ініціативи сільради це питання знову розглядається у суді. Якщо рішення суду буде не на користь громади, сільрада буде домовлятися з фермером про обмін ділянок, які він вже використовує, на інші рівнозначні в межах громади. Для цього достатньо нотаріально засвідченого договору.



Ситуація з іншими спірними ділянками також має вирішення.



— Ми зараз на порозі передачі земель шістьом об’єднаним громадам. Дату передачі земель визначає Уряд. Думаю, це буде початок червня. Але можна отримати деякі землі раніше. Якщо ці ділянки такі спірні, і громада хвилюється за те, що їх не передадуть, сільська рада може зробити ініціативу про передачу конкретних земельних ділянок, і ми вам їх передамо відразу. Я готовий підписати наказ згідно з вашим клопотанням, як тільки отримаю від вас відповідне рішення сесії, закон цього не забороняє. У подібних питаннях Держгеокадастр на боці громад, — зауважив Вадим Чувпило.




На зустрічі з Вадимом Чувпилом

Представники Коломацької ОТГ вирішили скликати позачергову сесію, щоб проголосувати за подання клопотання у Держгеокадастр щодо передачі 10 ділянок у комунальну власність громади. Наступний крок — наказ Держгеокадастру про передачу ділянок у комунальну власність, після того — реєстрація права власності на ділянку за громадою у Реєстраційній службі. Коли громада стане повноправним власником ділянок, вона може розпоряджатися ними на свій розсуд. Отже, може офіційно визначити спірні наділи громадськими пасовищами.



Виходячи з важливості питання і неможливості зволікання, голова Коломацької ОТГ Євген Почечун скликає позачергову сесію сільради на 10 травня.


Прес-служба Коломацької ОТГ

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?