Журналісти «ПВ» поцікавилися у голови фракції БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Андрія Матковського, як він оцінює результати виборів Президента України та чи відобразиться це на роботі його фракції.
— Андрію Всеволодовичу, нещодавно в Україні пройшли вибори Президента. Прокоментуйте їхній результат.
— Перш за все Україну та український народ можна привітати з тим, що всі ми мали змогу демократично, по-європейськи визначитися й обрати Президентом ту людину, яку захотіла більшість. Можна сказати, що вибори пройшли майже без зауважень європейських спостерігачів, представників громадських організацій та політичних партій. І це перемога всієї України. З іншого боку, такий високий рівень довіри виявили до людини, яка ніколи не була в політиці. Це свідчить про те, що останні роки український народ очікував від Президента та його команди, загалом від державної влади економічних зрушень та результатів реформ, які б реально покращили умови життя людей, сприяли підвищенню заробітної плати і пенсій. Насправді потрібно визнати, що нині мільйони українців вимушені виїжджати до європейських країн і шукати там роботу, оскільки не можуть тут прогодувати себе та свою родину. Адже за останній час значно зросли комунальні платежі, податки та ціни на продукти. У ще гіршій ситуації опинилися люди похилого віку зі своїми мізерними пенсіями. Вони сьогодні не живуть, а виживають. Тому результат виборів якраз і показав, чого люди очікують від влади, аби вона займалася не тільки глобальною політикою, а й конкретними реформами, які призведуть до покращення їхнього добробуту.
— Ви очолюєте фракцію БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді. Тож полтавцям буде цікаво, чи після виборів щось зміниться у роботі вашої фракції?
— Гадаю, нічого не зміниться. Я не-одноразово підкреслював, що вибори — це в жодному разі не війна. Вибори — це як спортивні змагання. І сьогодні в цих змаганнях є чемпіон, віце-переможці тощо. Але життя триває. Тож нагадаю, що депутати міської ради цього скликання вперше обиралися винятково за партійними списками. І саме тому варто підкреслити, що команда Матковського — це безпартійні люди, хоч і висувалися партією влади. Бо свого часу цю владу обирав український народ, і вона мала високий рівень довіри. Тому ми у 2014 році прийняли таке рішення і погодилися висуватися від БПП «Солідарність», аби могли достукатися до верхніх ешелонів влади з пропозиціями про ту саму децентралізацію і гарний бюджет для Полтави. Отже, розраховувати на додаткові кошти для ремонтів доріг, дитячих садків, шкіл, лікарень тощо. А відтак — реалізовувати нашу передвиборну програму. І як провладним депутатам нам це було зробити легше. По-друге, у міській раді ми не займаємося великою політикою. Наші будинки, вулиці, дитсадки, школи, лікарні, парки та сквери не мають «партійних квитків». Полтавцям, за великим рахунком, нецікаво, від якої партії сидять представники у міській раді, для них головне — оцінка нашої роботи, конкретні справи і виконання того, що ми обіцяли зробити для них та міста перед виборами.
Як голова найбільшої фракції у міській раді запевняю, що моя команда продовжить активно працювати на нашу полтавську громаду. Тож після інавгурації Президента ми не повинні йти в опозицію, натомість уся міська рада має співпрацювати з державними органами та новообраним главою держави. Головна мета — об’єднати наші зусилля заради майбутнього України та Полтави.
Юрій ІВАНОВ