Олександр Біленький повідомив, що його дуже важко зламати, простіше домовитись. Водночас група депутатів вважають, що розпочинати сесію із численними порушеннями — не можна, і висловили до голови облради свої вимоги
Сьогодні у Миргороді депутати так і не змогли розпочати роботу 25-ї сесії Полтавської облради. Після відкриття засідання тільки 32 депутати підтримали запропонований порядок денний (при мінімальній необхідній кількості у 43 голоси).
Голова облради Олександр Біленький вже після закриття засідання прокоментував «Полтавщині» ці події:
— Зареєструвалося 44 депутати, хоча їх у залі було більше, просто окремі депутати із незрозумілих мені причин прийшли, можливо, щоб подивитись зі сторони, тому так і не зареєструвались. Зараз триватимуть консультації, до наступного 2-го пленарного засідання сесії депутати проведуть час у діалозі. Після чого ми визначимось із датою нового засідання. Я особисто готовий до діалогу. Якщо у групи депутатів виникли запитання до мене, то я відповім на них. Зокрема, покажу звіт Держаудитслужби, у якому немає порушень, у яких мене звинувачують. Але якщо у когось є бажання зламати мене, то хочу сказати, що це досить важко, простіше зі мною домовитись. У мене є принципова позиція, що 8 депутатів комісії не можуть її узурпувати без колегіального рішення на сесії облради. Тому головне, щоб мої колеги не переходили на особистості. Інші мої колеги попросили, щоб я сьогодні дав шанс депутатам із іншою точкою зору. Усі охочі виступили. А коли почалася атмосфера нетерпимості до іншої думки, то я вирішив закрити засідання.
Ірина Степаненко, яку на засіданні бюджетної депутатської комісії обрали в.о. голови, має іншу думку щодо результатів невдалого засідання:
— Ми звернулися до депутатів із принциповою розмовою — не можна продовжувати засідання сесії, якщо порушується регламент ради, закони про місцеве самоврядування і про державну службу. Проекти рішень не пройшли засідання бюджетної комісії, тому їх не можна виносити на сесію, як це пропонував Олександр Біленький. Для прикладу, нам не дали список техніки на майже 33 млн грн, яку місцеві громади мали купувати на умовах співфінансування з облрадою. Місцеві громади сказали, що вважають ціни завищеними і висловили бажання самостійно закупити техніку, вже за адекватними цінами. Також Олександр Біленький показав звіт аудиторів і заявив, що там немає порушень. Але цей звіт стосується структурних підрозділів облради, а не комунальних підприємств, від яких ми вимагаємо звіти за витрачені кошти.
Також, за її словами, підставою для подальшого діалогу є виконання головою Полтавської облради Олександром Біленьким низки вимог: звільнення комунальних підприємств від корупції, раціональне використання бюджетних коштів та рівність громад і звільнення їх від адміністративного тиску.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»