Наприкінці квітня у трьох школах області компанія «Полтавазернопродукт» організовувала гуртки для школярів, щоб зацікавити їх сучасним агросектором та допомогти визначитися з майбутньою професією.
Проект «Моє майбутнє в агро» для холдингу «Астарта-Київ» новий. Він розпочався у трьох школах області: одній в Семенівському районі та двох — у Глобинському. На Полтавщині проект діятиме ще у Козельщинському, Шишацькому та Гадяцькому районах.
Навчання проходитиме у гуртках-факультативах для учнів 6-10 класів. Тут діти вивчатимуть аграрні технології як в теорії, так і на практиці. У деяких школах навіть поставлять теплички, де вихованці самотужки вирощуватимуть рослини та досліджуватимуть методи їхнього захисту. Особливу увагу під час проекту приділять енергозбереженню та екологічності.
Заступник гендиректора з соціальних питань ТОВ «Полтавазернопродукт» Альона Словцова говорить, що такі факультативи мотивуватимуть дітей до вибору аграрних професій та розвіютимуть стереотипи, пов’язані з ними:
— Хочемо зацікавити дітей та пояснити, що таке сучасний агросектор. Це вже не агроном, який ходить з лопатою по полю. Це використання сучасних інформаційних технологій, які давно зробили позитивний внесок у нашу галузь.
Всі три гуртки проходитимуть за єдиним алгоритмом. Спершу «Полтавазернопродукт» презентує проект у школах для всіх бажаючих. Діти самі визначаться, наскільки їм це цікаво.
— Цього року плануємо провести три-чотири уроки. У цій справі багато залежить від вчителя. Вони мають дійсно зацікавили дітей темою, — пояснює Альона Словцова.
Компанія заздалегідь проведе навчання для вчителів факультативів. Вони поїдуть до Уманського аграрного коледжу, щоб побачити професійне викладання необхідних тематик. І вже потім у своїх школах зацікавлюватимуть учнів.
«Полтавазернопродукт» забезпечуватиме базу для гуртка. Сюди входить обладнання для занять, екскурсії на виробництво та при потребі ремонт у класах, де проводитимуться факультативи.
Проект поділятиметься на навчання за спрощеною та поглибленою системами. У рамках другої з травня компанія встановить теплиці, де учні проводитимуть власні аграрні дослідження.
Альона Словцова розповіла, що це — довготривалий проект, і вони не чекають швидких результатів:
— Для цього потрібно щонайменше три роки. Але якщо він гарно працюватиме, якщо зарядимо всіх позитивом та бажанням дізнатися більше про аграрну сферу — ми його обов’язково продовжимо!
Довідка: «Полтавазернопродукт» — один з провідних виробничих підрозділів агрохолдингу «Астарта-Київ». За даними видання «Латифундист», кількість працівників складає близько двох тисяч.
Компанія займається вирощуванням зернових, цукрового буряку та виробництвом молока. Працює на територіях Глобинського та Семенівського районів Полтавської області.
ГО «Полтавщина Аграрна»